Все для історика
Вівторок, 24.04.2018, 19:25
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Початок відбудови народного господарства. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Початок відбудови народного господарства. (Допомога народів СРСР у відродженні промисловості республіки)
Початок відбудови народного господарства.
EkzorДата: Вівторок, 08.05.2012, 08:46 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Відбудова зруйнованого війною народного господарства України розпочалась зразу же після звільнення її території від фашистських загарбників (1943–1944 рр.). З цього приводу ЦК ВКП(б) і рад нарком СРСР в серпні 1943 р? прийняли постанову „Про невікладні заходи по відбудові народного господарства в районах, визволення від німецько-фашистської окупації”. Проте, поки йшла війна, для цього не вистачало ні сил, ні засобів. На визволених від фашистських загарбників територіях швидко розгорталося мирне будівництво. Однак фінансів не вистачало. Визволеним територіям, в т.ч. й Україні, не виділялося в достатній кількості необхідного обладнання, транспорту. Повернення назад вивезеного на Схід обладнання було визнано недоцільним, економічно нераціональним. Так Україна стала пограбованою з обох боків. У таких умовах проводилася відбудова народного господарства республіки. Незважаючи на труднощі, на кінець війни було відновлено роботу 1/3 підприємств України, що працювали в довоєнний період. Вони давали чверть довоєнної продукції. Відбудовувалось сільське господарство. Протягом 1943-1945 рр. українські селяни виростили і здали державі 825 млн. пудів хліба. Ще майже стільки ж вилучила влада звичними здирницькими методами. У повоєнний період на підприємствах було відновлено відповідний до мирних умов режим праці. На виробництво повернулося близько 2,2 млн. демобілізованих радянських воїнів. Широкомасштабні відбудовчі заходи розпочались лише з прийняттям четвертого п’ятирічного плану відбудови й розвитку народного господарства (1946–1950 рр.). Ставилося завдання довести валовий продукт промисловості в 1950 р. порівняно з 1940 р. до 113 %. Як і в період індустріалізації, основна увага концентрувалась на відбудові базових галузей (відновленні роботи шахт, металургії, електростанцій, машинобудівних заводів та залізничного транспорту). На потреби важкої промисловості направлялося близько 80% капіталовкладень. Проте це негативно відбивалося на розвитку інших галузей, перш за все сільського господарства, яке переживало особливо значні труднощі. У цю сферу спрямовувалося всього близько 7 % капітальних витрат. Надзвичайно складно проходили відбудовні процеси в Західній Україні. Збройні формування Української повстанської армії намагалися чинити опір Червоній армії. Водночас підпільні боївки ОУН згідно з ухвалою III надзвичайного великого збору цієї організації розгорнули дії проти місцевих державних та партійних органів і тих, хто їх підтримував, з метою не допустити утвердження радянської влади.
У битві за відродження народного господарства перемогли інтернаціоналізм, дружба народів СРСР. Вся країна допомагала піднімати з руїн заводи, фабрики, відновлювати народне господарство. Прикладом такої взаємодопомоги може служити будмайданчик «Запоріжсталі», поряд з якою стояли намети з написами «Горький», «Рига», «Ташкент», «Баку», «Далекий Схід», в яких жили прибули з цих місць робітники. Більше двохсот заводів виконували замовлення «Запоріжсталі», багато проектні організації Москви, Ленінграда, Києва, Харкова, Дніпропетровська, Ростова-на-Дону готували документацію для відновлення цехів. Неоціненну допомогу Україні робила потужна промисловість східних і центральних районів країни.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Україна в другій світовій війні » Початок відбудови народного господарства. (Допомога народів СРСР у відродженні промисловості республіки)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz