Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:29
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Завдання експертних комісій, їхні функції - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Формування НАФ України » Завдання експертних комісій, їхні функції
Завдання експертних комісій, їхні функції
EkzorДата: Четвер, 03.05.2012, 20:54 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Підготовка до е. ц. док. розпочинаєть¬ся з вивчення історії фондоутворювача та фонду, його місця і ролі у суспільстві, а та¬кож складу і змісту документів.
Безпосередня е. ц. документів здійснюється поетапно з метою встановлення наявності документального фонду, що утворився в діяльності фіз.. чи юрид. особи і підлягає віднесенню до НАФ; відбору цінних документів доку¬ментального фонду з метою безпосереднього внесення їх до НАФ; визначення можливості приймання на державне зберігання Документів НАФ; уточнення цінності вже прийнятих до архівів Фондів та окремих документів НАФ.
Експертиза цінності документів конкретних фондоутворювачів з метою віднесення до НАФ здійснюється експертно-пе¬ревірними комісіями державних архівів одночасно із встанов¬ленням конкретного кола джерел формування НАФ та висновків співробітників державного архіву за результатами попереднього експертного огляду документів у приватних архівних зібраннях за місцем їх зберігання. Основним критерієм на цьому етапі є критерій походження.
Експертиза цінності фондів, їх частин та окремих документів з метою внесення до НАФ, визначення цінності фондів і доку¬ментів, а також виділення до знищення документів, що не під¬лягають подальшому зберіганню, здійснюється у діловодстві установ, в архіві (архівному підрозділі) установи, безпосередньо за місцем зберігання приватного архівного зібрання; в держав¬них архівах. Основним критерієм на цьому етапі є зміст і зовніш¬ні особливості документів.
Проведення експертизи у діловодстві установ спирається на результати детального вивчення напрямів діяльності установи, її функцій, організації документальної частини діловодства (цен¬тралізоване, децентралізоване, змішане), а також складу докумен¬тації.
В архіві установи експертиза докумен¬тів може бути як самостійним видом роботи, так і частиною ком¬плексу робіт із науково-технічного опрацювання документів даної організації, її метою є виявлення дублетної документації. В державних архівах експертиза цінності здійснюється під час первинного розбирання документів особового походження та документів громадських, релігійних організацій, політичних партій і рухів; наукового описування документів у процесі їх упо¬рядкування та перероблення недосконало укладених архівних описів; як вид самостійної роботи (цільова експертиза). Цільова експертиза здійснюється за наявності у фондах значної кількості справ, що не підлягають подальшому зберіганню і проводиться комплексно з метою ліквідації дублетності, а також відновлен¬ня втраченої документації за рахунок фондів, що не входять до даної системи установ і організацій.
Після формування справ, складання їх заголовків та описів справ на документи постійного, тривалого зберігання і з особо¬вого складу оформлюють результати експертизи цінності. На цьому етапі укладають описи документів постійного зберігання, описи документів з особового складу; акти про виділення до зни¬щення документів, що не підлягають зберіганню; акти про виявлення документів, що не стосуються даного фонду, архіву. Акти і описи подаються на розгляд, погодження і затвердження в установленому порядку.
Після розгляду акта на засіданні експертно-перевірної комісії та затвердження його керівництвом, погодженням з Централь¬ною експертно-перевірною комісією документи передаються до знищення. Не підлягають виділенню до знищення унікальні документи та документи Національного архівного фонду, утво¬рені до 1946 р. включно.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Формування НАФ України » Завдання експертних комісій, їхні функції
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz