Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:26
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Мета укладання переліків архівних документів - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Формування НАФ України » Мета укладання переліків архівних документів
Мета укладання переліків архівних документів
EkzorДата: Четвер, 03.05.2012, 20:52 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Перелік документів зі строками зберігання – систематизований список видів документів з нормативними вказівками щодо строків зберігання документів. Їх слід розглядати, як довідники видів документів із зазначенням строків їх зберігання, основні засоби відбору документів для внесення їх до НАФ, комплектування архівних установ, удосконалення організації діловодства, а також як основні нормативні та методичні посібники, що використовуються під час проведення експертизи цінності документів.
Переліки документів є основним засобом відбору документів до складу НАФ. Вони дозволяють об’єктивно, науково обґрунтовано й усебічно давати оцінку як окремих документів, так і їх комплексів, у них у концентрованому вигляді враховано існуючі інформаційні зв’язки між документами. Переліки орієнтують у строках зберігання документів і полегшують їх відбір для постійного зберігання, запобігають однобічному суб’єктивному оцінюванню значення документів, упорядковують і регламентують процес експертизи цінності документів загалом.
Головне призначення переліків типових документів – уніфікація строків зберігання однорідної, тобто типової документації, що утворюється в діяльності всіх установ, незалежно від їх відомчої підпорядкованості і галузевої спрямованості. Відомчі (галузеві) переліки передбачають узагальнене охоплення видів документів, систематизованих за групами (ланками) установ відповідно до функцій і напрямів їх діяльності.
Переліки документів зі строками зберігання (типові і відомчі) дозволяють раціонально вирішувати питання відбору документів на постійне зберігання ще на стадії діловодства.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Формування НАФ України » Мета укладання переліків архівних документів
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz