Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:28
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Система національних рахунків. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Система національних рахунків.
Система національних рахунків.
EkzorДата: Понеділок, 20.02.2012, 00:08 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Система нац рахунків (СНР) – це система взаємопов’язаних екон показників, які відображають загальні й найбільш важливі аспекти екон розвитку, пов’язані з вир-вом і споживанням продуктів та послуг, розподілом та перерозподілом доходів, формуванням нац багатства країни.
Центральне місце в СНР посідає показник валового внутрішнього продукту (ВВП).
ВВП – це валова в-ть усіх товарів та послуг, створених на території країни протягом певного періоду, за винятком в-ті їх проміжного споживання.
Для обчислення ВВП використовують 3 методи: виробничий, метод кінцевого використання та розподільчий метод.
1. згідно із виробничим методом ВВП обчислюється як сума валової доданої в-ті усіх галузей економіки + продуктові податки за мінусом субсидії.
2. згідно з методом кінцевого використання ВВП обчислюється як сума окремих елементів сукупних витрат, здійснених всередині країни і пов’язаних із створенням кінцевого продукту та послуг. Для цього використовують формулу:
ВВП = СВ+ВІ+ДЗ+ЧЕ, де СВ – споживчі витрати домашніх господарств, тобто населення; ВІ – валові внутрішні інвестиції приватного сектора економіки; ДЗ – державні закупки товарів і послуг з метою задоволення загальносусп потреб; ЧЕ – чистий експорт.
3. згідно з розподільчим методом ВВП – це сума первинних доходів, створених резидентами країни за рік.
Валовий національний продукт (ВНП) – це валова в-ть усіх товарів, створених у сфері нац економіки, незалежно від розташування національних п/п.
ССП – це узагальнюючий показник вир дія-сті всього працездатного населення у формі сукупності матеріальних і нематеріальних благ і послуг, створених працею сукупного працівника у різних сферах і галузях народного господарства за певний проміжок часу.
Чистий національний продукт (ЧНП) – показник, що інформує про обсяг продукції, який сусп-во виробляє внаслідок екон дія-сті протягом року. Він охоплює розмір доходів від власності на землю, робочу силу, капітал за допомогою яких був створений ЧНП. Водночас він є ВНП скоригований на суму амортизаційних відрахувань.
Відрахувавши із вартісної оцінки ЧНП суму непрямих податків, отримаємо показник СНР – національний доход (НД). НД – це сукупний доход в економіці, який отримують власники факторів вир-ва: праці, капіталу, землі.
З точки зору постачальників ресурсів, він є вимірювачем доходів, які отримали вони від участі в поточному вир-ві. З точки зору фірм НД – це вимірювач цін факторів вир-ва або ресурсів.
Особистий доход (ОД) можна отримати, коли від НД відняти внески на соц страхування, нерозподілений прибуток, податки на прибуток і додати суму трансфертних платежів. Необхідно також відняти чистий % і додати особисті доходи, отримані у вигляді %.
Усі показники СНР є достатньо виразним і корисним індикатором екон становища країни. СНР прийнята у світовій практиці, до якої переходить Україна, дає змогу застосувати стат інформацію для порівняння та оцінки макроекон показників становища країни.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Система національних рахунків.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz