Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:20
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Власність. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Власність.
Власність.
EkzorДата: Понеділок, 20.02.2012, 00:07 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Власність займає важливе місце в екон системі. Двома найважливішими аспектами В є екон та юрид зміст. Екон В як категорію можна визначити двояко: через вир відносини і через призму основних форм екон закону. У першому випадку вона означає вир відносини між людьми у процесі вир-ва та привласнення різноманітних об’єктів у всіх сферах сусп відтворення. У другому – В розглядається з політико-екон точки зору.
Як екон категорія В характеризується єдністю 2 аспектів: кількісного та якісного. Кількісний аспект: В – це різноманітні об’єкти: засоби праці, земля, гроші. І залежно від того, у чиїх руках вони зосереджені, формується відповідний сусп спосіб вир-ва. Якісний аспект: В - відносини між людьми, п/п з приводу привласнення засобів вир-ва, створеного продукту, цінних паперів тощо.
Отже, власність визначає: спосіб поєднання робочої сили із засобами вир-ва, цілі та мотиви вир-ва, класова і соц структура сусп-ва тощо.
Відносини власності передбачають наявність суб’єктів та об’єктів власності.
Об’єктами вл-ті - все те, з приводу чого між людьми формуються відносини належності, володіння, розпорядження та використання в їх екон-му та юр-му змісті. Залежно від свого походження об’єкти вл-ті класифікуються на дані природою (земля з її рослинами та тваринним світом, водоймами і надрами, природні фактори) та ті, що є продуктами суспільної діяльності людей (засоби вир-ва, роб. сила, предмети особистого споживання, гроші, цінні папери та ін.). всі вони охоплюються загальним поняттям “об’єктивні та сібєктивні умови та результати виробництва”.
Суб’єкти вл-ті – фіз. та юр. особи, між якими формуються відносини щодо належності, володіння, розпорядження та використання умов і результатів вир-ва.
Як відносини з привласнення певних об’єктів певними суб’єктами, за своїм змістом власність є системним утворенням – взаємопов’язаною єдністю різних структурним елементів, кожний з яких виконує особливу функцію в процесі привласнення. Основними елементами (складовими), що утворюють внутрішню структуру власності, є відносини належності, володіння, розпорядження та використання умов і результатів виробництва.
Належність – вольове, свідоме ставлення людей до умов та результатів вир-ва як до своїх. Ця ф-ція полягає у реалізації волі власників, у визначені того, що вони можуть, а чого не можуть робити об’єкти В
Володіння – реальні, фактичні дії людей щодо умов і результатів вир-ва. Володіння не є вартість у її повному обсязі. Адже людина може фактично володіти предметом, які не є об’єктами її належності.
Розпоряджання – форми відносин між людьми щодо реальних дій з об’єктами належності й володіння якими є продаж, обмін, дарування, надання в користування тощо тих чи інших об’єктів належності та володіння.
Користування (використання) – відносини між людьми щодо видобування корисних властивостей з об’єктами належності, володіння та розпоряджання під час їх особистого та вир споживання, а також одержання доходу від об’єктів В внаслідок продажу, надання в оренду тощо.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Власність.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz