Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:26
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Механізм та форми реалізації власності. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Механізм та форми реалізації власності.
Механізм та форми реалізації власності.
EkzorДата: Понеділок, 20.02.2012, 00:06 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Розкриття та механізм реалізації власності (МРВ) сприяє пізнанню того, як і за допомогою чого реалізує седе будь-який тип, вид і форма відносин в-ті стосовно конкретних об’єктів власності. Загальне поняття МРВ означає перехід юрид змісту В в її екон зміст, тобто перехід власності у привласнення.
Реалізація власності починається з переходу її з пасивної у активну і діяльну форму. Зміст дія-сті форми В утв відносини привласнення – це вир відносини як реальні відносини володіння, розпоряджання і викор факторів вир-ва.
Двоїста структура відносин привласнення виявляється в двоїстому змісті привласнення, що відображається поняттями “первинне привласнення” та “вторинне привласнення”.
Первинне П – сукупність трудових відносин, якими опосередковується процес опанування виробниками засобів та технологій вир-ва та створення нових благ як своїх. Первинне П здійснюється через працю у безпосередньому процесі вир-ва.
Вторинне П – сукупність соц-екон відносин, через які здійснюється процес присвоєння продукту вир-ва, тобто його перехід у належність власників факторів вир-ва.
Основними структурними складовими відносин присвоєння є відносини В на засоби вир-ва, товарно-грошові відносини та конкретні екон форми вир відносин.
Форми реалізації В – це конкретні екон форми вир відносин (з/л, прибуток, позичковий капітал) в яких екон реалізується вартість на відповідні об’єкти В та за допомогою яких суб’єкти В присвоюють певну частину сусп продукту, а також вилучення корисних властивостей із об’єктів у процесі їх вир та особистого споживання.
Отже, можна сказати що:
1. привласнення здійснюється через вир-во, в якому праця є діяльною власністю.
2. власність та привласнення співвідносяться як 2 протилежності, що переходять обна в одну.
3. соц-екон МРВ є перехід ідеальних за своєю субстанцією правових відносин вартості у реальні вир відносини.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Механізм та форми реалізації власності.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz