Все для історика
Вівторок, 19.06.2018, 01:55
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Форми сусп господарства. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Форми сусп господарства.
Форми сусп господарства.
EkzorДата: Понеділок, 20.02.2012, 00:06 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Людське сусп-во розвиваючись подолало шлях від привласнення готових продуктів природи до сучасного рівня перетворюючої дія-сті. Через різні форми орг-ції цієї дія-сті виявляється структура сусп потреб, розподілялися ресурси, залучалися в працю окремі ланки.
У цьому процесі форми гопс-ва визначалися об’єктивно, оскільки втілювали рівень розвитку продуктивних сил і вир відносин.
Спонукальним мотивом розвитку продуктивних сил є сусп поділ праці, зумовлений регулярним обміном. Розвиток прод сил і вир відносин спричиняє еволюцію форм та зміни історичних різновидів госп-ння.
Кожна наступна форма госп-ва є більш розвинутою, прогресивною, оскільки вона вбирає все краще, досягнуте попереднім розвитком.
Історії відомі натуральна та товарна форми орг-ції сусп госп-ва.
Натуральне госп – форма госп-ва, зя якої продукти праці задовольняють власні потреби виробника.
Першою загальною екон формою було натуральне вир-во, за якого продукти праці задовольняли потреби виробників і членів їх родин, тобто використовувалися в межах господарської одиниці – роду, племені, общини. Вир відносини виявлялися в “прозорій”, не уречевленій формі як відносини між людьми, а не як відносини між продуктами людської праці. Натур форма госп-ва виникла внаслідок нерозвиненості сусп поділу праці й зумовлена відокремленістю господарюючих суб’єктів, примітивними знаряддями праці, малопродуктивною людською працею. Вона адекватна такому рівню продуктивних сил і такому типу вир відносин, які визначають вкрай обмежену мету вир-ва, а відповідно – і місткість внутр ринку, гальмують розвиток товарно-грошових відносин. За такої форми екон орг-ції госп зв’язків здійснюється обмін безпосередньо дія-стю в межах госп утворень на основі поділу праці, а створений продукт споживається безпосередньо.
Розвиток сусп поділу праці та продуктивних сил створив передумови формування незалежних господарств, які вимагали інших екон зв’язків, іншої форми обміну. Розрізнені елементи обміну результатами дія-сті між цими одиницями поступово ставали цілісною і пануючою системою госп-ння і стали домінувати відносини товарного вир-ва (ТВ). ТВ зароджувалось як протилежність натур госп-ву.
Товарне вир-во – це форма орг-ції сусп вир-ва, за якого екон відносини між людьми виявляються через ринок, купівлю-продаж продуктів праці, а метою вир-ва стає задоволення потреб споживача.
Основними передумовами становлення Тгосп-ва є прогресуючий розвиток сусп поділу праці та екон відокремленість виробників матеріальних благ, першою формою якої стала індивідуальна приватна власність на засоби та результати вир-ва.
Характерними ознаками ТВ є екон відособленість госп суб’єктів, особиста свобода та екон незалежність виробників. Одночасно із еон відособленістю товаровиробників формуються еквівалентність та платність взаємовідносин, що є головною ознакою ТВ.
В умовах ТВ відносини між товаровиробниками стають конкурентними, що змущує виробників покращити методи вир-ва та поліпшити технології.
ТВ подолало певні етапи розвитку. На етапі зародження товар обмінювався на товар. На наступному етапі обмін товарів характеризується появою грошей. Ці етапи наз простим ТВ. Тобто це дрібне вир-во незалежних товаровиробників, що базується на незалежності засобів вир-ва.
Водночас на цьому етапі формуються нові суб’єкти економіки та мета екон системи – вир-во товарів не просто для продажу, а за для отримання додаткового доходу. Тобто формуються капіталістичні вир відносини – наступний етап розвитку товарного вир-ва.
Капітальне ТВ – це велике вир-во засноване на кооперації найманої праці та розвинутої техніки, за якого товаром є всі створювані продукти та робоча сила.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Форми сусп господарства.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz