Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:07
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Виникнення грошей. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Виникнення грошей.
Виникнення грошей.
EkzorДата: Понеділок, 20.02.2012, 00:05 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Форма вартості товару є об’єктивним способом вираження вартості товару в іншому еквіваленті, або в грошах через мінову вартість. Розвиток форм вартості як основ мінової вартості, відображаючи різні етапи розвитку вир-ва та обміну, зумовив появу грошей. Процес їх формування розпочався з простої (розгорнутої, випадкової) форми, коли 1 товар випадково обмінювався на інший (Т1 = Т2) подолавши повну (розгорнуту) та всеосяжну, досягнув грошової форми вираження в-ті. Головним у розвитку цих форм вираження в-ті обмінюваних товарів є те, що пропонований товар завжди перебуває у відносній формі, а обмінюваний – в еквівалентній. Ці властивості завжди є двома полюсами кожної форми в-ті.
Поява повної форми в-ті, коли в-ть пропонованого товару вимірювалася еквівалентами багатьох інших товарів та передбачала складний процес обміну, а в-ть товару не мала завершеного виразу (Т1 чи Т2, чи Т3, чи Т4, чи Т5 і т д) все ж робила мінові співвідношення стійкішими наближаючи в-ть пропонованого товару до трудових затрат.
Недоліки розгорнутої форми в-ті в процесі еволюції товарного обміну зумовили її заміну на всеосяжну форму в-ті (Т1 чи Т2, чи Т3, чи Т4 = Т5). Це сприяло появі товарів-грошей, товарів-еквівалентів у різних виробників, племен, народів, регіонів (сіль, хутро, зерно, худоба, чай).
Недоліки всеосяжної форми в-ті (укладання обміну між контрагентами, які викор різні види товарів-грошей) зникали з появою та поширенням металевих грошей. Поява мідних, бронзових, а згодом золотих та срібних грошей, на які почали обмінювати всі товари, означала закріплення за одним товаром – металом – ролі всеосяжного еквівалента (Т1 чи Т2, чи Т3, чи Т5 = Т4 - золото). Цьому сприяли властивості металевих грошей: велика трудомісткість, а отже – в-ть і цінність, однорідність, подільність, стійкість під час зберігання, гарний вигляд тощо.
Гроші – це загальний еквівалент, на який обмінюються всі товари, результат об’єктивного історичного процесу розвитку обміну, засіб вираження в-ті будь-яких товарів, або все те що приймається в оплату за товари та послуги.
Повніше суть грошей виявляється в їх функціях.
Функція міри в-ті. Виявляється у процесі вимірювання втіленої у товарах суспільної праці, коли гроші перетворюють в-ть на ціну. Цю функцію гроші виконують ідеально шляхом уявного прирівнювання товару, який продається до певної кількості грошей.
Функція засобу обігу. Її гроші виконують, обслуговуючи процес обігу товарів за формулою Т-Г-Тﺍ. цю ф-цію гроші виконують миттєво – обслужили одну одиницю і зникли, тобто її виконують реальні гроші (золото, монети). За допомогою цієї ф-ції товарний обмін став більш ефективним, тобто гроші дали можливість уникнути незручного бартерного обміну; економиться час обміну та витрати обігу. Виробник міг продавати товар у будь-якому місці та за любі гроші.
Функція засобу платежу – полягає в обслуговуванні погашення різних боргових зобов’язань між суб’єктами екон відносин. Ця функція реалізується тоді, коли процес продажу товару проходить в розстрочку платежу. Під час погашення боргових зобов’язань гроші виконують функцію засобу платежу лише на останнім етапі (видача кредитів, податкові платежі, погашення будь-яких заборгованостей).
Функція засобу нагромадження зв'язує здатність грошей бути засобом зберігання в-ті. Гроші виступають як основний вид активу, що зберігається після продажу товарів і забезпечуючи його власникові можливість купувати необхідні товари в майбутньому.
Функція “світові гроші”. Це ф-ція в якій гроші обслуговують рух в-ті в міжнародному економічному обороті і забезпечують реалізацію взаємовідносин між країнами.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Виникнення грошей.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz