Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 22:07
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Сутність “внутрішніх цін” та їх функції. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Сутність “внутрішніх цін” та їх функції.
Сутність “внутрішніх цін” та їх функції.
EkzorДата: Понеділок, 20.02.2012, 00:00 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
В основі системи внутрішньовиробничих відносин лежать внутрішні ціни. Вони являють собою умовно-розрахункові ціни, за якими підрозділи передають один одному товари або надають послуги. Ніякі реальні платежі при цьому не здійснюються.
Внутрішні планово-розрахункові ціни створюють основу договірних відносин між підприємством та його підрозділами щодо матеріально-технічного постачання останніх та поставки готової продукції на склад підприємства, а також між самими підрозділами відносно поставок продукції (робіт, послуг) за внутрішньо-фірмовою кооперацією.
Внутрішня ціна в практиці внутрішнього обігу виконує ті самі функції, що і ринкова ціна.
Виділяють 6 основних функцій ціни (на сучасному етапі): 1) обліково-вимірювальну; 2) розміщення виробництва; 3) збалансовуючу; 4) стимулюючу; 5) перерозподільчу; 6) соціальну.
1) Функція реалізується в обліку та вимірюванні витрат суспільної праці через грошовий вираз вартості в ціні. Ціна дозволяє організувати вартісний облік різних господарських процесів, вимір їх результатів (вартості виробленої або реалізованої продукції (робіт послуг). Ціна дає можливість зіставити (порівняти) різні споживчі властивості товарів і послуг, виходячи з витрат праці, визначає величину витрат виробництва і обігу товарів та величину прибутку, інші економічні показники виробництва підрозділів і підприємства в цілому.
2) Ціна виконує функцію засобу більш раціонального розміщення виробництва, тобто за допомогою механізму цін відбувається переливання капіталів в ті сектори економіки, в розвиток і розміщення тих виробництв, де є висока норма прибутку і за допомогою яких можливо вивести з кризи економіку держави.
3) Важливою функцією ціни є збалансування попиту і пропозиції. Саме через ціни відбувається зв'язок виробництва і споживання, попиту і пропозиції. При появі диспропорцій в господарстві рівновага може бути досягнута або зміною об'єму виробництва, або через зміну ціни (можуть бути і одночасні зміни). Ціна зобов'язана заохочувати виробника до розширення асортименту товарів і підвищення їх якості. В міру становлення ринкових відносин дана функція буде посилюватись і буде грати домінуючу роль при встановлені цін на товари.
4) 3начення стимулюючої функції ціни характеризується її впливом на виробництво і споживання різних товарів. Ціна стимулює виробника через рівень розміщеного в ній прибутку. Через ціну можна стимулювати розвиток науково - технічного прогресу, забезпечувати економію витрат, покращення якості продукції, зміни структури виробництва і споживання. Стимулювання забезпечується шляхом варіації рівнем прибутку в ціні надбавками, знижками з ціни (це роблять підприємці і держава).
5) Наступна функція ціни - розподіл і перерозподіл — пов'язана з відхиленням її від вартості в межах дії ринкових факторів. Ціни виступають інструментом розподілу і перерозподілу національного доходу між галузями .економіки, її секторами, різними формами власності, регіонами, фондами накопичення і споживання, різними соціальними групами населення. Дана функція ціни відображається (реалізується) на рівні держави та її органів через акцизи на конкретні групи товарів, ПДВ, інші форми податків, які поступають до бюджету. За допомогою ціни перерозподіляється утворена вартість між виробником і споживачем, між окремими прошарками суспільства
6) На сучасному етапі ціна виконує значну функцію - соціальну, так як від цін залежить споживчий бюджет населення, обсяг і структура цього бюджету (по різних прошарках населення).
Серед цих функцій найбільш вагомими є обліково-вимірююча та стимулююча.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Сутність “внутрішніх цін” та їх функції.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz