Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:26
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Сутність стратегії п/п. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Сутність стратегії п/п.
Сутність стратегії п/п.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:53 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Існує два розуміння поняття стратегії :
1)перше розуміння базується на такому процесі: визначається найбільш ймовірний стан і найбільш точний кінцевий стан якого треба досягти через тривалий проміжок часу (3-10років) .Далі те що потрібно зробити для того щоб досягти цей кінцевий конкретний стан .На цій основі розробляється конкретний план з розбивкою по інтервалам ., реалізація якого повинна привести до досягнення кінцевої мети .При такому підході стратегія це довгострок план досягнення конкретної довгострок цілі , а розробка стр-ї це находження мет і формування довгострок плану, таке розуміння стр-ї вик-ся в країнах з централіз економікою і воно базується на тому що всі процеси які відбуваються в середовищі детерміновані і піддаються повному контролю і управлінню .
2)друге розуміння стратегії базується на розумінні того що всі процеси середовища ймовірні , а майбутнє може нести якісні зміни і на довгострок термін його прогнозувати практично неможливо . При другому розумінні Стратегія – це довгостроковий , якісно визначений напрямок розвитку орг-ї який стосується сфери засобів і форм її діяльності системи взаємовідносин всередині орг-ї і який приводить орг-ю до її цілей.
Основними підходами до визначення стратегії є:
1. процесний – це сукупність дій та рішень у процесі розвязання проблем п/п, що дає змогу визначити його технологію;
2. функціональний – це сукупність видів діяльності спрямованих на забезпечення досягнення визначених орієнтирів п/п, тобто це дії п/п по досягненню довгострокових цілей під впливом постійно змінюючогося зовнішнього середовища;
3. інституціональний – це система з множиною елементів, яка дозволяє здійснити його структурну побудову. Тобто за цим підходом п/п створює підрозділи, які дозволяють йому у повній мірі з певними витратами здійснювати свою діяльність;
4. концептуальний – за яким стратегія п/п – це програмний спосіб мислення та управління, який забезпечує узгодження цілей, можливостей п/п та акцентує увагу на підвищенні мотивації персоналу п/п в реалізації страт цілей.
Стратегії п/п властиві тактика, політика, процедура та правила. Тактика – це процес розробки короткострокових планів, які узгоджуються із страт цілями п/п. Політика – процес перетворення стратегії п/п в детальну декларацію основних напрямків діяльності. Процедура – низка взаємоповязаних дій, які доцільно використовувати в кожній конкретній ситуації. Правила – спосіб виконання конкретних дій окремими працівниками п/п.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Сутність стратегії п/п.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz