Все для історика
Вівторок, 19.06.2018, 01:57
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Корпоративні стратегії - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Корпоративні стратегії
Корпоративні стратегії
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:52 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Корпоративна стратегія визначає загальний напрямок діяльності під-ства. М.Х. Мескон у відповідності до напрямків діяльності виділяє такі види корпоративних (загальних) стратегій:
1. стратегія скорочення (виживання);
2. стратегія обмеженого зростання (стабілізація);
3. стратегія зростання які відповідно мають захисний, наступально-захисний та наступальний характер.
Стратегія виживання визорюся підп-вом в умовах ек-их криз, стагнації економіки. Така стратегія завжди спрямована на виведення під-ства з економічної кризи. Покращення стану під-ства досягається за рахунок ліквідації збиткових операцій, виходу з неперспективних ринків, скасування застарілих технологій, скорочення обсягів виробництва у відповідності до попиту та інше. Ця стратегія носить захисний характер і спрямована на адаптацію під-ства до факторів впливу зовнішнього середовища та збереження і накопичення потенціалу під-ства для майбутнього зростання.
До стратегій виживання можна віднести:
1. стратегія ліквідації;
2. скорочення витрат та “відсікання зайвого”;
3. коротко- та довгострокова реструктуризація (в т.ч. переорієнтація);
4. стратегія “економічно оптимального виробництва”;
5. скорочення частки ринку;
6. організований відступ;
7. “збирання врожаю”;
8. санації;
9. процедури банкрутства;
10. закриття.
Стратегію стабілізації використовують під-ства, які функціонують у звичайних умовах господарювання в галузях із статичним розвитком. Ця стратегія передбачає використання сукупності певних заходів, спрямованих на підтримку існуючих видів діяльності, підвищення прибутковості, збільшення обсягів реалізації продукції тощо. Використовуючи стратегію стабілізації, під-ство поступово покращує своє становище та результати своєї діяльності.
Стратегія зростання – це стратегія, яка характеризується цілями, що значно перевищують рівень зростання.
Ф. Котлер стратегії зростання класифікує наступним чином:
а) стратегія інтенсивного зростання, що забезпечує “внутрішнє” зростання під-ства :глибоке проникнення на ринок;розширення меж ринку; удосконалення товару.
б) стратегія “інтеграційного зростання, що забезпечує “зовнішнє” зростання під-ства: регресивна вертикальна інтеграція;горизонтальна інтеграція;
в)стратегія диверсифікованого зростання, що забезпечує “зовнішнє” зростання під-ства: концентрична диверс-ція; конгломеративна диверсифікація.
Диверсифікація – це проникнення в нові галузі та сфери виробництва, розширення асортименту товарів та поступове перетворення в багатогалузеві комплекси.
Кожне під-ство створюється для досягнення певного успіху і тому з самого початку своєї діяльності стратегічними орієнтирами обирає розвиток і зростання. Поряд з цим. Реальне життя корегує ці основні настанови в зв’язку з тим, що часто створюються такі умов, за яких дотримання високих темпів розвитку є не найкращим рішенням. Об’єктивні та суб’єктивні фактори середовища, в якому знаходиться під-ство підштовхують його до збільшення або зменшення темпів зростання реалізації продукції, а отже і обсягів прибутків, які можна реінвестувати в подальший розвиток виробництва. Таким чином, під-ство на різних етапах функціонування змушене використовувати різні корпоративні стратегії.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Корпоративні стратегії
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz