Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:32
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Модель конкуренції М. Портера. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Модель конкуренції М. Портера.
Модель конкуренції М. Портера.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:51 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Розробка конкурентної стратегії починається з аналізу конкуренції. Аналіз конкуренції проводиться на основі моделі М.Портера “п’ять сил конкуренції”.

Загроза появи
потенційних конкурентів

Потужність Конкуренція в Потужність
постачальників галузі споживачів

Загроза появи
товарів-субститутів

Найбільш інтенсивна конкурентна боротьба ведеться між під-ствами галузі за величину долі ринку (особливо на етапі галузевого росту). В зв’язку з тим, що доля ринку в довгостроковому терміні є визначальною по відношенню до інших факторів. Галузь завжди складається з певної кількості підприємств які поділяються на “лідерів”, “середніх” і “останніх”. Положення “лідерів” дає вагомі переваги в конкурентній боротьбі галузі.
Конкуренція з боку товарів-замінників виникає в тих випадках коли на ринку з’являються товари з близьким функціональним призначенням, які випускаються під-ствами тієї ж, або інших галузей. Вірогідність переходу споживача корелює з вартістю переходу і є функцією декількох параметрів.
Конкуренція з боку підприємств інших галузей виникає в тому випадку коли виникає можливість входження підприємств інших галузей в базову. Вірогідність появи таких конкурентів корелює з величиною вхідного бар’єра в галузь. “Висоту” такого бар’єра визначають наступні параметри:
• виробничий та маркетинговий ефекти масштабу та засвоєння;
• існуючі переваги споживачів, наявність каналів збуту та поставок, або вартість їх створення;
• жорсткість державного регулювання.
“Висота” вхідного бар'єру може бути відображена в грошовому еквіваленті. Рішення про проникнення в галузь визначається на основі співвідношення висоти вхідного бар’єру та прогнозних прибутків в довгостроковій перспективі.
Конкурентна сила постачальників пов’язана з тим, що галузеві п/п завжди виступають споживачами сировини, комплектуючих, технологій, кадрів. В зв’язку з цим постачальники мають можливість впливати на ефективність функціонування споживачів. Сила впливу постачальника на споживача визначається наступними факторами:
- баланс попиту-пропозиції;
- доля закупок споживача у постачальника в загальному об’ємі закупок;
- ступінь спеціалізованості продукції постачальника;
- можливість споживача налагодити виробництво аналога або товару-замінника;
- зацікавленість конкурентів споживача в цьому постачальникові;
- наявність товарів-замінників, що виробляють інші постачальники. Вплив всіх перерахованих факторів можна виразити в грошовому еквіваленті який буде дорівнювати вартості заміни постачальника.
Конкурентна сила споживачів полягає в тому, що вони визначають попит. Чим нижчий попит, тим більша конкурентна боротьба між виробниками.
Інтенсивність конкурентної боротьби являється функцією наступних параметрів:
• кількість галузевих підприємств і розподіл ринкових долей між ними: чим більша кількість підприємств і чим ближчі їх ринкові долі, тим вища інтенсивність конкуренції;
• темпи розвитку ринку: чим нижчі темпи розвитку ринку, тим вища інтенсивність конкуренції;
• ступінь диференційованості товару: чим менше можливість диференціації товару, тим вища конкуренція із-за низької вартості переходу споживача із товару одного під-ства на такий же товар іншого;
• вартість (складність) виходу із бізнесу,: чим більша вартість, тим більша конкуренція;
• можливість входу сильних компаній з інших галузей підвищує інтенсивність конкуренції. Таке положення пов’язане з тим, що сильні під-ства, які входять в нові сфери бізнесу прагнуть і в цих галузях завоювати лідируючі позиції


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Модель конкуренції М. Портера.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz