Все для історика
Середа, 25.04.2018, 23:03
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Сутність середовища п/п та його складові - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Сутність середовища п/п та його складові
Сутність середовища п/п та його складові
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:50 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Середовище п/п складається із таких складових: мікро-, макро- та внутрішнє середовище.
Макросередовище скл з факторів, які не мають прямих зв’язків з п/п, але формують атмосферу дія-сті п/п взагалі. До таких факторів відносяться:
- Технологічний фактор – це група чинників, які пов’язані із розвитком техніки, обладнання інструментів, ноу-хау. Він знаходиться за рамками п/п, і п/п може впливати на нього через інвестиції.
- Соц фактор – це група чинників, що впливають на рівень та тривалість життя людей, а також формують їх ціннісну орієнтацію.
- Природний фактор – це група чинників, пов’язаних із розміщенням, топографією, кліматом та природними ресурсами, а також ринками збуту.
- Політ фактор впливає на п/п через: нормативні і правові акти, дії місцевої влади, обмеження найму на роботу тощо.
- Екон фактор – впиває на ефективність дія-сті п/п через обіг товарів, грошей, інформації, енергії. Основними чинниками екон фактору є: інфляція, дефіцит держ бюджету, темп зростання вир-ва, рівень освіти, мобільність населення, антимонопольна політика.
Мікро середовище – це сукупність факторів, що формують прибутковість п/п в умовах впливу на п/п основних сил сформованих постачальниками, конкурентами, посередниками та контактними аудиторіями.
Споживачі – це окремі особи домогосподарства, які придбають товари для особистого споживання, а також всі п/п всіх форм власності, які купують товари для виробничого використання.
Постачальники – це особи, які постачають на п/п сировину, матеріали, комплектуючі вироби та енергоносії.
Конкуренти – юрид та фіз особи, що займаються вир-вом тієї ж про-ції та працюють на тому ж ринку з тими споживачами.
Посередники – це п/п які займаються наданням торгових послуг по транспортуванню, складуванню, маркетингових послуг, кредитно-фінансових тощо.
Контактні аудиторії – це п/п що вступають у взаємодію із виробником, через існування різного роду інтересів до його дія-сті (банки, інвест компанії, ЗМІ тощо).
Внутр середовище – це сукупність факторів, що формують його довгострокову прибутковість і перебувають під контролем керівників та персоналу п/п. Це: ресурси, структура, менеджмент, персонал, культура.
До ресурсного напрямку можна віднести: тривалість і особливості робочого циклу; рівень розвитку окремих вир систем; якість вир-ва; рівень оновлення устаткування;ефективність вир-ва; гнучкість вир потенціалу; ліквідність та прибутковість; обсяги запасів.
Фактори менеджменту: підприємницька орієнтація та політика ведення бізнесу; викор системи страт управління; рівень розвитку аналітичних систем; комунікації та рівень автономності; техніко-орг рівень вир-ва.
Фактори структури: орг структура п/п; специфіка побудови апарату управління; неформальна система управління; система контролю діяльності п/п.
Фактори персоналу: можливість до залучення та ефективного викор висококваліфікованих кадрів; структура та рівень кваліфікації кадрів; динаміка робочої сили; компетентність керівників; система з/п та рівень доходів тощо.
Фактори культури: цінності і норми, що визнаються всіма; атмосфера і клімат у колективі; стиль керівництва; мотивація дія-сті.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Сутність середовища п/п та його складові
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz