Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:30
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Наступальні стратегії - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Наступальні стратегії
Наступальні стратегії
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:48 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Величини конкурентних переваг між під-ствами в процесі конкурентної боротьби постійно змінюються. Якщо в одного під-ства є конкурентні переваги перед іншим, то останнє змушене провести ряд дій з метою підвищення свого конкурентного стану або з метою його зниження у конкурента. Конкурентні переваги будь-якої організації мають свій життєвий цикл. З метою продовження стадії зрілості, під-ство весь час змушене впроваджувати в виробництво необхідні заходи які носять або попереджуючий або реагуючий характер.
Виділяють наступні напрямки реалізації наступальних стратегій: наступ на сильні сторони конкурента; наступ на слабкі сторони конкурента; багатоплановий наступ; завоювання стратегічних рубежів; партизанські напади; попереджуючі дії.
Наступ на сильні сторони конкурента передбачає:
- можливість отримання долі ринку шляхом досягнення переваг над сильними сторонами більш слабких конкурентів;
- можливість звести на нівець конкурентні переваги більш сильних конкурентів.
Ці можливості можуть бути реалізовані наступними способами: зниженням цін; використанням порівняльної реклами (в рамках діючого законодавства); наділенням продукції якісними параметрами, що важливі для споживачів конкурентів.
Наступ на слабкі сторони конкурента може передбачати:
- розвиток діяльності в тих географічних зонах, де конкурент володіє незначною часткою ринку, або веде слабку конкурентну боротьбу;
- концентрацію зусиль на тих товарах, на яких аналоги конкурента мають відносно низьку якість;
- концентрацію зусиль на ринок, де конкуренти не змогли або не встигли достатньо міцно закріпитись.
Багатоплановий наступ передбачає одночасне здійснення заходів в різних напрямках. Це можуть бути наступні одночасні дії: зниження цін; збільшення рекламних витрат; покращення умов для дистриб’юторів; впровадження нових товарів.
Завоювання стратегічних рубежів передбачає отримання конкурентних переваг в новому, ще не сформованому, але перспективному сегменті та заставити конкурента наздоганяти втрачене.
Партизанські напади викор невеликі п/п. Ідеологія стратегії полягає в нанесені раптових вузько спрямованих ударів по неукріплених позиціях конкурентів. Основна перевага такої стратегії – фактор раптовості. Але її не можна викор довгостроково, тому що вона не створює довгострокових конкур переваг. Це звинувачення в порушені антимонопольного законодавства, патентна управа, недобросовісні управи тощо.
Попереджуючі дії – це заходи по створенні конкур переваг, які конкуренти на зможуть або бояться повторити. До таких засобів відносять: нарощування вир потужностей, вище існуючих непохідностей в надії на зб попиту споживачів, тобто це надія на те, що попит шв зросте і шв відреагує тим самим зб свою доля на ринку; зниження рентабельності з метою укладання довгострокових угод із попередниками.
Завоювання страт рубежів – це викор існуючого потенціалу п/п з метою досягнення страт цілей. Таким чином п/п викор наявні можливості що досягає відповідного конкур статусу.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Наступальні стратегії
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz