Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:15
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Стратегії конкуренції на різних етапах життєвого циклу галуз - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Стратегії конкуренції на різних етапах життєвого циклу галуз
Стратегії конкуренції на різних етапах життєвого циклу галуз
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:48 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Подібно до товару, галузь також проходить стадії “життєвого циклу”: зародження, зростання, рання зрілість, зрілість, застаріння.
На стадії зародження ще не сформовані “правила гри” та поведінки в галузі, відсутні закони та закономірності, за якими буде функціонувати галузь. Галузеві технології ретельно охороняються. Вхідні бар’єри в галузь відносно низькі, тому можливість входу мають як великі, так і малі під-ства. Параметри ринку, такі як ємність, структура сегментів, темпи зростання можна оцінити лише при допомозі експертних оцінок. Існує невизначеність відносно ефективності різних технологій, переваг споживачів, галузевих стандартів. Економія на ефектах масштабу та досвіду ще не досягнута. Велика імовірність виникнення труднощів з постачальниками сировини та комплектуючих. Наявні великі ускладнення на початковому етапі організації збуту, так як спочатку може бути задіяна лише новаторська частка споживачів, яка складає менше 20 % всіх потенційних споживачів. Споживачі ведуть себе інертно і очікують появи більш досконалих моделей та модифікацій товарів.
На стадії зростання конкурентна боротьба в основному ведеться за величину долі рину. При значних темпах приросту ємності ринку галузь як система не є сталістною, тобто, система знаходиться не в зрівноваженому стані. Незначні зовнішні та внутрішні зміни можуть призвести до значних змін параметрів системи в цілому. Якщо під-ство недооцінить перспективний попит, то воно не зможе його задовольнити, внаслідок чого втратить ринкову долю. Якщо ж воно переоцінить попит, то створить надлишок виробничих потужностей, що призведе до зниження ефективності їх використання.
На цьому етапі проходить процес формування зв’язків “під-ство – постачальник”, та “під-ство – споживач”, при цьому конкурентна сила постачальників достатньо велика і саме вони можуть визначити успіх одних та невдачу інших галузевих підприємств. Тому важливо сформувати стійкі довгострокові відносини, що базуються на взаємній довірі та обопільній вигоді.
Стадія сповільнення зростання супроводжується зниженням темпів приросту ємності галузевого ринку та зміною характеру конкурентної боротьби. Галузеві під-ства починають посилено працювати над підвищенням якості продукції та послуг, сервісного обслуговування, використовувати цінову складову конкурентної боротьби.
На стадії зрілості різко посилюється конкурентна боротьба за рахунок ускладнення процесу залучення нових споживачів. Конкуренція концентрується на створенні привабливих умов для переходу споживачів конкурентів. Поряд з цих проходить значне зниження галузевої прибутковості, що також сприяє загостренню конкурентної боротьби.
На стадії старіння галузі притаманні наступні характерні риси: зниження попиту загострює конкуренцію та ускладнює її форми; зростання конкурентної сили постачальників; зростання ролі ціни та якості в конкурентній боротьбі тощо.
На цій стадії під-ства корегують свої стратегії наступними способами:
- звуження номенклатури продукції з метою використання цінового фактору шляхом використання ефекту масштабу;
- фокусування уваги на технологічних та організаційних інноваціях з метою зниження собівартості продукції;
- оптимізація витрат за рахунок більш низьких цін, переходу на дешевші комплектуючі;
- збільшення реалізації через існуючих клієнтів, якщо це вигідніше, ніж завоювання клієнтів конкурентів;
- поглинання підприємств – конкурентів за прийнятними цінами;
- вихід на міжнародні ринки.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Стратегії конкуренції на різних етапах життєвого циклу галуз
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz