Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:17
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Матриця А. Томпсона і А. Стрікленда - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Матриця А. Томпсона і А. Стрікленда
Матриця А. Томпсона і А. Стрікленда
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:47 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Вибір стратегії фірми здійснюється керівництвом на основі аналізу ключових факторів, що характеризують стан фірми, з урахуванням результатів аналізу портфеля бізнесу, а також характеру і сутності реалізованих стратегій.
Стан галузі і позиція фірми в галузі найчастіше можуть відігравати вирішальну роль при виборі стратегій росту фірми.
А. А. Томпсон і Дж. Стрікленд запропонували наступну матрицю вибору стратегій залежно від динаміки росту ринку на продукцію (еквівалент росту галузі) і конкурентної позиції фірми (таблиця).
Цілі фірми додають унікальність і оригінальність вибору стратегії стосовно кожної конкретної фірми. В цілях відображено те, до чого прагне фірма.
Фінансові ресурси фірми також впливають на вибір стратегії. Будь-які зміни в поводженні фірми, такі, наприклад, як вихід на нові ринки, розробка нового продукту і перехід у нову галузь, вимагають великих фінансових витрат. Тому фірми, що мають великі фінансові ресурси або ж легкий доступ до них, при виборі стратегії поводження знаходяться в набагато кращому положенні і мають для вибору набагато більше число варіантів стратегії, ніж фірми із сильно обмеженими фінансовими можливостями.
Кваліфікація працівників так само, як і фінансові ресурси, є сильним обмежувальним фактором при виборі стратегії розвитку. Поглиблення і розширення кваліфікаційного потенціалу працівників є однією з найважливіших умов, які забезпечують можливість переходу до нових виробництв. Не володіючи досить повною інформацією про кваліфікаційний потенціал, керівництво не може зробити вірного вибору стратегії фірми.
КОНКУРЕНТНА ПОЗИЦІЯ
СЛАБКА СИЛЬНА

Т
Е
М
П
И

Р
О
С
Т
У

Р
И
Н
К
УВ
И
С
О
К
И
Й Стратегічні можливості
Перегляд стратегій концентрації Проводження концентрації в одній області
Купівля іншої фірми в тій самій галузі Міжнародна експансія
Вертикальна інтеграція Вертикальна інтеграція
Диверсифікація Диверсифікація в суміжні галузі
Злиття або продаж більш сильній фірмі
Закриття (остання можливість)


Н
И
З
Ь
К
И
Й
Стратегічні можливості
Перегляд стратегій концентрації Міжнародна експансія
Злиття з конкур фірмою Диверсифікація в суміжні галузі
Вертикальна інтеграція Диверсифікація в нові галузі
Диверсифікація Спільні п/п в нових галузях
“Зняття вершків” та вихід з ринку Вертикальна інтеграція
Ліквідація (якщо інші заходи не допомогли) Продовження стратегії концентрації зростання
Зобов’язання фірми по попередніх стратегіях створюють деяку інерційність у розвитку. Неможливо цілком відмовитися від усіх попередніх зобов’язань у зв’язку з переходом до нових стратегій. Тому при виборі нових стратегій необхідно враховувати той факт, що ще якийсь час будуть діяти зобов’язання колишніх років, що, відповідно, будуть стримувати або ж коректувати можливості реалізації нових стратегій.
Ступінь залежності від зовнішнього середовища впливає на вибір стратегії фірми. Бувають такі ситуації, що фірма настільки залежить від постачальників чи покупців її продукції, що вона не вільна робити вибір стратегії, виходячи тільки з можливостей більш повного використання свого потенціалу. У ряді випадків зовнішня залежність може відігравати набагато більшу роль у виборі стратегій фірми, ніж усі інші фактори.
Фактор часу повинен обов’язково братися до уваги в усіх випадках вибору стратегії. Це пов’язано з тим, що і можливості, і прогнози, і планові зміни для фірми завжди мають визначені тимчасові кордони. При цьому важливо враховувати і календарний час, і тривалість етапів здійснення конкретних дій з реалізації стратегії. Фірма не в будь-який момент і не в будь-які календарні терміни може здійснювати стратегію, а тільки в ті моменти й ті терміни, у які з’являється можливість для цього.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Матриця А. Томпсона і А. Стрікленда
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz