Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:17
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Проблеми розвитку інноваційної діяльності в Україні . - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Проблеми розвитку інноваційної діяльності в Україні .
Проблеми розвитку інноваційної діяльності в Україні .
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:46 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Головним чинником стійкого екон розвитку країни є науково-технічні інновації, або комерційне застосування нових, більш продуктивних технологій, які істотно змінюють обсяги та якість вир-ва та споживання. В нашому сус-ві вже утвердилося розуміння необхідності переходу на іннновац модель екон розвитку.
Будь-який прогрес у сусп-ві пов’язаний з інноваціями. Сусп-во, яке має можливість впровадити базову інновацію та відкрити “інноваційну нішу” виходить у лідери світового екон змагання та забезпечує конкурентоспроможність нац економіки. Тільки тоді можливий притік інвестицій, що спричиняють інноваційну хвилю, дія якої призведе до якісних перетворень технологічного укладу.
Очевидно, що є необхідність у радикальній активізації ііновац дія-сті в Україні, яке має надати суспільно-екон розвиткові ііновац характеру.
Попередні роки екон реформ не створили необхідних умов для примноження та зміцнення інтелектуального потенціалу укр. сусп-ва, інновац розвитку економіки, освоєння нових високих технологій, подолання структурних деформацій, успадкованих від адміністративно-командної системи. Екон динаміка досі не лише не набула сучасної постіндустріальної спрямованості, а навіть не створила достатньо міцного підґрунтя для запровадження основ інновац розвитку.
Подолання цього стану неможливе тільки серез потужній інновац перерозподіл ресурсів сусп-ва на користь конкурентоспроможних наукових виробництв.
Відсутність структурної перебудови інновац типу генерує потужні стагнації та інфляції. Виробництво ніби відштовхує капітал, призначений для відтворення неефективних п/п, які втратили попит на свою продукцію.
Для сучасного етапу розвитку економіки України і інновац сфери особливо характерний розпад наукових і научно-технич зв'язків між регіональними, галузевими й академічними науковими комплексами , центрами , орг-циями й іншими структурами. У научно-дослідних потоках, циклах, кооперації НДДКР з'явилися розриви «білі плями» як в кадрах і технологіях , так і в області фінансування.
Екон реформи і перетворення, інтенсифікація інновац процесів у даний час неможливі без структурної оптимізації науки і промисловості, у тому числі зняття перекосів і деформацій у структурі галузей , територіальному розміщенні вир сил. У свою чергу це вимагає демонополізації, роздержавлення і приватизації пром-ті , рівчаків робочої сили і наукових кадрів, зміни регіональної спеціалізації і формування ринкової інфраструктури. Політичні принципи привели до того, що багато регіонів виявилися без науково-технологічного забезпечення . В даний час йде неорганізований і процес приватизації установ науки .
Зятянувшееся законодат рішення проблем приватизації в науці породило безліч проміжних форм і структур. Унаслідок чого багато галузеві НДІ і КБ приватизовані в ході акціонування, кооперування, оренди пром і інших підприємств, об'єднань, фірм. Очевидно, що тільки прийняття концепції рішення проблем науки, приватизації наукової сфери на рівні держ законодат-ва дозволить відродити науку в Україні і знайти стійкі схеми, структури територ розміщення науки і науково-технологічного потенціалу, здатні вплинути на всі області життєдіяльності сусп-ва і насамперед на інновац сферу .


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Проблеми розвитку інноваційної діяльності в Україні .
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz