Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:23
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Аналіз і оцінка інноваційного макроклімату. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Аналіз і оцінка інноваційного макроклімату.
Аналіз і оцінка інноваційного макроклімату.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:45 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Стратегічне планування спирається на детальний аналіз зовнішнього та внутрішнього середовища фірми – оцінюються зміни, які відбуваються або можуть відбутися у періоді, що планується, виявляються фактори, які загрожують позиціям фірми, досліджуються фактори, які є сприятливими для діяльності фірми.
Процеси та зміни у зовнішньому середовищі здійснюють життєво важливий вплив на фірму. Основні фактори, пов’язані із зовнішнім середовищем, - це економіка, політика, ринок, технологія, конкуренція. Особливо важливим фактором є конкуренція. Тому необхідно виявити основних конкурентів та вияснити їхні ринкові позиції. Доцільно для цього провести дослідження за наступними напрямами:
- оцінити поточну стратегію конкурентів;
- дослідити вплив зовнішнього середовища на конкурентів;
- спробувати зібрати інформацію про науково-технічні розробки конкурентів та іншу інформацію, скласти прогноз майбутніх дій конкурентів та намітити шляхи протидії.
Для того, щоб мати уяву про вітчизняні та світові тенденції розвитку науки та техніки, треба вміти аналізувати потоки документів (інформації).
Існуючий методичний апарат виявлення світових та вітчизняних тенденцій розвитку науки та техніки на базі аналізу масивів документів в кінцевому рахунку можна звести до наступних методів.
1.метод структурно-морфологічного аналізу. Він призначений для виявлення внутрішнього складу предметної області, фіксації виявлення принципово нових розробок , що дозволяє обумовлено формувати стратегію НТП на підгалузевому рівні.
2.Метод визначення характеристик публікаційної активності. Його специфіка пов’язана із тим, що потік документів веде себе як система, підкорюючись циклічному розвитку; досліджуючи ці цикли, можна визначити, нка якому етапі життєвого циклу знаходиться предметна область у тій чи іншій країні. Метод дає можливість пропонувати коректні рекомендації по формуванню НТП на галузевому рівні.
3.Метод, що базується на виявленні документів із сімейством патентів-аналогів більшої потужності, або просто Метод патентів-аналогів. Його суть полягає в тому, що фірми патентують за кордоном тільки ті ідеї, які мають практичну значущість, тому, виявляючи напрями, в яких потужність патентів-аналогів зростає швидше, вдається тим самим встановлювати направленість діяльності провідних фірм у розвитку виробничого потенціалу.
4.Метод термінологічного та лексичного аналізу. Термінологічний аналіз базується на припущенні, що при використанні дослідниками ідей з інших областей знань відбувається зміна термінологічного апарату. Це пов’язано із великими структурними зрушеннями, які спочатку не відстежуються ніякими іншими методами. Тому метод термінологічного аналізу дозволяє виявити зародження принципових інновацій на ранніх етапах та спрогнозувати направленість очікуваних змін. Лексичний аналіз текстів аналогічний до термінологічного аналізу, різниця лише в тому, що розглядаються не конкретні терміни, а словосполучення.
5.Метод показників заснований на тому, що кожна технічна система описується набором показників, які в міру науково-технічного прогресу вдосконалюються, що відображається в документах. Вивчаючи динамічні характеристики показників технічних систем, можна отримати чітке уявлення про тенденції в світовій та вітчизняній практиці та наукових винаходах.
Загальна послідовність підготовки вихідної інформації для прийняття управлінських рішень по формуванню науково-технічної політики складається з кількох блоків.
Перший – розробка морфологічної класифікації предметної області. Така класифікація являє собою формалізовану таблицю, у якій технологічний ланцюг виробництва розбитий на елементи зп відповідними аспектами, і для кожного елемента формується перелік можливих альтернативних способів здійснення.
Другий – розробка рубрикатора предметної області, наприклад, в термінах Міжнародної патентної класифікації винаходів, яка була розроблена у зв”язку із домовленістю ряду європейських країн про зближення систем класифікації винаходів. Рубрикатор являє собою набір рубрик, за якими з різних джерел проводиться відбір документів по проблематиці, яка цікавить особу, яка прийматиме рішення. Проведені дослідження дозволять виявити моменти розвитку та зміни поколінь техніки, визначити тенденції, прогнозувати подальші зміни у техніці та технологіях з метою оптимізації науково-технічної політики. Усе це слугує основою для вироблення рекомендацій відносно інвестиційної політики та планування вкладених ресурсів.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Аналіз і оцінка інноваційного макроклімату.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz