Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:43
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Управління ризиками в інноваційному процесі. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Управління ризиками в інноваційному процесі.
Управління ризиками в інноваційному процесі.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:41 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Ризик в економіці – це небезпека прямих матеріальних втрат або неотримання бажаного результату унаслідок випадкової зміни зовнішніх і внутрішніх умов виробництва, а також неоптимальних управлінських рішень.
Інновац ризик особливо важливий у сучасній підприємницькій діяльності, яка знаходиться на етапі збільшення капіталів, які використовуються як для вир-ва товарів та послуг, так для створення нових, що раніше не вироблялися.
Інноваційний ризик – це імовірність утрат при вкладенні підприємницькою фірмою засобів у виробництво нових товарів і послуг, що, можливо, не знайдуть очікуваного попиту на ринку. Він виникає в наступних ситуаціях:
• при впровадженні більш дешевого методу виробництва товару в порівнянні, із уже використовуються. У цій ситуації фірма зіштовхується лише з одним видом ризику – можливість неправильної оцінки попиту на вироблений товар.
• При створенні нового товару або послуги на старому устаткуванні: можливість неправильної оцінки попиту на вироблений товар, а також, ризик невідповідності якості товару.
• При виробництві нового товару за допомогою нової техніки і технології: ризик того, що новий товар може не знайти свого покупця, ризик неможливості продажу створеного устаткування, тому що воно не підходить для виробництва іншої продукції.
В інноваційному підприємництві ризики дуже великі і тому тут не проходить звичайні методи керування ризиками. Тому існують такі методи.
1. спеціальні методи по створенню компаній, де працюють менеджери, що за з/п створюють ідеї і передумують що-небудь нове і перспективне. У цих компаніях менеджер не ризикує, а ризикує компанія
2. для п/п, що освоюють нові види продукції, відхилення від страхових ризиків неможливо. Тому що для таких випадків страхові компанії ще не мають у своєму розпорядженні статистичні дані, необхідних для проведення розрахунків, і тому не страхують ці види ризиків. Тому ці компанії можуть використовувати методи локалізації ризику. Але ці методи можна використовувати тільки в рідких випадках, коли вдається досить чітко і конкретно обчислити джерела ризику.
3. методи компенсації ризику. По виду впливу їх відносять до методів керування, що випереджають. Але ці методи трудомісткі, вимагають великої аналітичної підготовки, від повноти і старанності якої залежить ефективність їхнього застосування. До найбільш ефективних методів цього типу відносяться використання в діяльності п/п стратегічного планування.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Управління ризиками в інноваційному процесі.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz