Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 22:07
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Основні напрямки збору інформації - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Основні напрямки збору інформації
Основні напрямки збору інформації
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:40 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Інф-я – це відомості про предмети, об”єкти, явища, процеси (незалежно від форми їхнього представлення), відображені у свідомості людини чи на якому-небудь носії, для наступного їхнього сприйняття людиною.
До джерел, що володіють конфіденційною інформацією чи містять її в собі належать: *люди (співробітники, обсл-й персонал, робітники, продавці, клієнти, партнери, постачальники, покупці тощо); документи (різні не тальки за змістом, але і за формами – матеріальними носіями); *публікації (книги, статті, монографії, огляди, доповіді, тези тощо); *технічні носії (кіно-, фотоматеріали, магнітні носії, відеодиски, відеофільми, роздруківки на принтерах, інформація на екранах ЕОМ, різних табло тощо); *технічні засоби забезпечення виробничої діяльності (телефонний зв”язок і телефони, телевізори і промислові телевізійні установки, радіоприймачі, радіотрансляційні системи, кіносистеми, системи обробки даних, охоронні і пожежні системи тощо); *продукція (особливо нова, яка знаходиться у підготовці до серійного виробництва); *промислові і виробничі відходи.
Всю інформацію можна розділити на три групи: відкриту( легальну), напівлегальну та таємну(нелегальну). Відповідно методи збору інформації також можна класифікувати як легальні, напівлегальні і нелегальні.
Особливість легальних методів – те, що з величезної маси матеріалу треба витягати маленькі крупинки необхідних відомостей. Збір інформації по легальним каналам повинен розгортатися по багатьом напрямкам. У середніх і великих фірмах для цієї роботи з різних напрямків (фінанси, виробництво, НДР, менеджмент, маркетинг, кадри та ін.) залучаються окремі працівники. Їм забезпечується доступ до необхідних легальниз джерел інформації – купуються книги, довідники, виписуються журнали, газети, підключається мережа інтернет і т.д. Один з досить ефективних методів збору легальної інформації - залучення агентів-експертів(це можуть бути працівники державних органів, посередницьких організацій, консалтингових фірм, науковці, викладачі спеціальних навчальних закладів). Також можуть використовуватися офіційні представництва за кордоном – від посольств, консульств до торгових та інших представництв. Зібрана інформація систематизується певним чином, і надалі підлягає обробці відповідно до конкретної ситуації. Треба брати до уваги, що легальні методи можуть містити дезінформацію, “запущену” у ЗМІ конкурентом.
Напівлегальні методи збору інформації найчастіше торкаються моральних норм міжособистісних відносин, етики менеджменту і підприємництва тому їх не прийнято представляти сторонньому погляду. Серед таких методів можна виділити бесіди з фахівцями конкурента в неофіційній обстановці ( на прийомі, за сніданком, вечерею, на відпочинку та ін.), де в невимушеній обстановці без видимого інтересу співрозмовника можна викликати на розмову по темі, яка вас цікавить; удавні переговори про покупку продукції конкурента, патенту, ліцензії, ноу-хау з наступним відмовленням, удавні конкурси і оголошення про найм на працю, зманювання з роботи провідних спеціалістів конкурента, одержання інформації від загальних постачальників, споживачів, через фонди і благодійні організації, через органи контролю, використання наукових зв”язків тощо.
Нелегальні методи збору інформаці стосуються таємної інформації, яка охороняється власником, а нерідко і законом. До таких методів відносять: розкрадання власності конкурента, розкрадання документів, що містять необхідну інформацію, копіювання документів, що містять потрібну інформацію, засилання проникаючих агентів на об”єкт конкурента, впровадження агентів у структурах конкурента, прослуховування розмов конкурента, проникнення в комп”ютерну систему конкурента.
Викрадені чи прибані продукти, устаткування, деталі, як правило, використовуються для “конструювання навпаки” це відбувається у т.з. лабораторіях “вівісекції”, де продукція конкурента досліджується по всім параметрам – якості, продуктивності, технологічності виробництва і обслуговування, так само аналізується власна продукція, вони порівнюються і на основі вдосконалення продукція конкурента пристосовується до власного виробництва.
Сучасний розвиток науки і техніки дозволяє також одержувати інформацію за допомогою технічних каналів витоку інформації. Для цього може використовуватися: візуально-оптичне обладнання для спостереження – мініатюрні фото- і відеокамери, періскопічні системи, рентгенівське устатування тощо; акустичні канали витоку інформації – прослуховування телеіонних розмов, застосуваня різноманітних “жучків” тощо; використання радіотехнічних каналів для одержання інформації з комп”ютера тощо.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Основні напрямки збору інформації
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz