Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:17
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Організаційні заходи забезпечення безпеки фірми. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Організаційні заходи забезпечення безпеки фірми.
Організаційні заходи забезпечення безпеки фірми.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:39 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Керівнику, який починає створювати систему безпеки на своїй фірмі насамперед необхідно знати, що обійдеться це недешево. Доручити створення системи безпеки потрібно тільки професіоналам. Одразу ж варто подумати про безпеку найбільш важливих секретів, витік яких може завдати шкоди, що значно перевищує витрати на їхній захист. При цьому треба встановити: яка інформація має потребу в захисті; кого вона може зацікавити; який «термін життя» цих секретів; у що обійдеться їхній захист. Потім варто підготувати план по охороні комерційної таємниці, який повинен складатися з двох розділів: запобігання викрадення секретної інформації; запобігання витоку секретної інформації.
Для цього потрібно: визначити, яка комерційна інформація є секретом фірми; встановити місця її нагромадження; виявити потенційні канали витоку інформації; одержати консультацію по перекриттю цих каналів у фахівців; проаналізувати співвідношення витрат по використанню різних систем, що забезпечують захист секретної інформації, і вибрати найбільш прийнятну; призначити людей, відповідальних за кожну ділянку цієї системи; скласти графік перевірки стану справ на ділянках; призначення відповідальних осіб за контролем секретного діловодства і наділення їх відповідними повноваженнями; розробка інструкції (пам'ятки) по роботі із секретними документами, ознайомлення з нею відповідних співробітників фірми; контроль.
Система забезпечення безпеки фірми містить у собі наступні організаційні заходи: контроль приміщень і устаткування (забезпечення безпеки виробничих і конторських приміщень, охорона фото- і іншого копіювального устаткування, контроль за відвідувачами); робота з персоналом ( бесіди при прийомі на роботу, ознайомлення прийнятих із правилами захисту інформації, навчання збереження комерційної таємниці, робота зі співробітниками, підозрюваними в розкраданні секретної інформації, бесіди з співробітниками, що звільняються); організація роботи з конфіденційними документами (установлення порядку діловодства, контроль за проходженням секретних документів, контроль за публікаціями, розсекречення і знищення конфіденційних документів, охорона секретів інших фірм); робота з конфіденційною інформацією, накопиченої в комп'ютерах фірми (створення систем захисту електронної інформації від несанкціонованого до неї доступу, забезпечення контролю за користуванням ЕОМ); захист комерційних таємниць фірми в процесі висновку контрактів (тут важливо чітко визначити коло облич, що мають відношення до цієї роботи). Вищевикладений план є зразковим.
Однак у всіх випадках захисту комерційної таємниці необхідно звернути особлива увага на документи, оскільки в нашій країні основні обсяги комерційної інформації зберігають у документах. Керівник повинен упорядкувати процеси фіксації секретної інформації в ділових паперах і організувати їхній рух таким чином, щоб викрадення конфіденційних документів було б утруднене на стільки, що воно стане невигідним для викрадача. При роботі з документами, що містять комерційну таємницю, слід дотримуватися визначених правил, що зводяться до наступного: строгий контроль (особисто чи через службу безпеки) за допуском персоналу до секретних документів; за прийняттям службовцями письмових зобов'язань про збереження комерційної таємниці фірми; введення матеріального і морального заохочення співробітників, що мають доступ до секретної інформації; впровадження в повсякденну практику механізмів і технологій захисту комерційної таємниці фірми; особистий контроль з боку керівника фірми служб внутрішньої безпеки і секретного діловодства.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Організаційні заходи забезпечення безпеки фірми.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz