Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:24
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Забезпечення захисту комерційної таємниці фірми. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Забезпечення захисту комерційної таємниці фірми.
Забезпечення захисту комерційної таємниці фірми.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:39 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Промислове шпигунство придбало сьогодні гігантських розмірів – у науці, техніці, ек-ці і ведеться на всіх рівнях – державами, міжнар. орг-и, фірмами, окремими особами. Найбільш вигідними джерелами для крадіжки інф-ї є персонал, що має доступ до інф-ї, док-ти, що мають цю інф-ю, технічні с-ми обробки інф-ї, у т.ч. і лінії зв'язку по яких вона передається.
Персонал – один з головних каналів витоку інф-ї. Велику увагу варто приділяти на прийняття осіб на роботу і на ті, хто звільняється. Ці люди знаходяться в ситуаціях, найвигідніших для витоку інтелект-ї цінності. Ними можуть стати конгреси, конференції, симпозіуми, реклама і т.п.
Витік інф-ї охоплює широке коло різних дій: витік інф-ї з комп'ютера, продаж док-тів, таємниця копіювання інф-ї конфіденційного х-ру з дискет на дискету.
Сьогодні по промис-у шпигунству перевагу віддають «жучкам» (мікрофони і телекамери), що стають усе більш мініатюрними. «жучок», величина якого може бути менше 1мм³ , а вага від декількох грамів, можна сховати де завгодно – у кредитній картці, авторучці, попільниці, спинці крісла і т.д.
Поряд з «жучками», що призначені для перехоплення інф-ї в невеликих приміщеннях, тел еф. лініях або телефаксах, існують складні прилади, з використанням інфрачервоних променів і приводяться в дію в потрібний момент мікрохвилями, спрямованими на відстані.
Сьогодні електронні пристрої, призначені для пром-го шпигунства, досягли високого рівня у своєму розвитку.
Система захисту інформації.
При захисті інф-ї прибігають до фізик. захисту – це замки в дверях, різні механічні, електромеханічні, електронні прилади для охорони будинку, лабораторії, інших приміщень фірми.
Як потенційна загроза безпеці інф-ї можуть виступати стихійні лиха, катастрофи, політ. нестабільність, помилки і несправності комп'ютерних програм і т.д.
Для захисту комерц. секретів варто дотримуватися наступних правил:
• Забезпечення безпеки завжди і скрізь – справа професіоналів, тому що для цього потрібні спеці. знання;
• Методи захисту повинні передбачати спец. програму дезінф-ї пром-х шпигунів;
• С-ма методів повинна включати такий найважливіший елемент, як орг-я руху інф-ї, що охороняється, виключаючи при цьому здатність витоку;
• С-ма методів повинна базуватися на матер. зацікавленості співробітників, а для цього треба гідно оплачувати їхню працю.
На початковій стадії утворення фірми, коли її штат складається з декількох співробітників, а фінансові можливості не дають можливості здійснити весь комплекс заходів щодо захисту інф-ї, складається ситуація, коли будь – які дії конкурентів несуть реальну погрозу діям фірми. На цій стадії варто здійснити хоча б такий комплекс заходів:
• Установити, щоб працівники в заявах про прийом на роботу, у трудових угодах і контрактах брали на себе чітко виражені письмові зобов'язання не розголошувати секретів фірми й ін. інф-ю, що охороняється;
• Визначитися з потоками інф-ї і з усіма док-ми, що містять комерц. таємницю.
Розглянемо тепер питання про те, як і де підприємець може одержати необх. йому зведення про клієнтів і конкурентів, що дають йому можливість нормально працювати в умовах ринкової ек-ки.
У капітал-х країнах інф-ю про клієнтів прийнято вважати не комерц. таємницею фірми, а скоріше її капіталом. Тому список клієнтів фірми й ін. відомості про них складає, насамперед, керівник, і цю інф-ю не довіряють навіть ближньому оточенню.
У наших умовах видобуток достовірної інф-ї про клієнтів і конкурентів – предмет постійного головного болю. Ринок та його інформ-ні структури – ще в стадії формування. З цього погляду можна розкрити проблему в такий спосіб:
• Загальними силами фірми (створення відділів маркетингу, вивчення попиту і т.д.);
• Одержання за окрему плату потрібної інф-ї в тих комерц. структурах, що мають її у своєму розпорядженні (банки, біржі, приватні детективні агентства і т.д.);
• Звертання за допомогою до служб промислової контррозвідки і т.д.
Для постійного спілкування з підприємцями засобів масової інф-ї (ЗМІ), варто призначити компетентного співробітника, що вміє спілкуватися з людьми і т.д.
Спираючись на Закон України «Про друковані ЗМІ (преси) в Україні» від 16.11.92р. не допускається використання ЗМІ для розголошення зведень, що несуть у собі державну або ін. спец. таємницю, що охороняється законом.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Забезпечення захисту комерційної таємниці фірми.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz