Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:28
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Прибуток фірми: сутність, види і методи планування. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Прибуток фірми: сутність, види і методи планування.
Прибуток фірми: сутність, види і методи планування.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:38 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
П- це та частина виручки, яка залишається після відшкодування всіх витрат на виробничу і комерційну діяльність підприємства. Характеризуючи перевищення надходежнь над витратами, П виражає мету підприємницької д-ті і бореться за головний показник її результативності (ефективності). П є основним джерелом фінансування розвитку п-ва, удосконалення його матеріально-технічної бази, забезпечення всіх форм інвестування. Вся д-ть п-ва спрямовується на те, щоб забезпечити зростання прибутку або принаймні стабілізацію його на певному рівні.
Залежно від формування та розподілу виокремлюють кілька видів П. Передусім розрізняють загальний П та П після оподаткування. Загальний П – це весь П п-ва, одержаний від усіх видів д-ті, до його оподаткування та розподілу. Його ще називають балансовим. П після оподаткування у літературі та практиці має назву чистий П, це є прибуток, що реально поступає в розпорядження п-ва.
Також широко вживаються поняття валового, маржинального та операційного П.
Валовий П – це різниця між виручкою та виробничими витратами (собівартістю продукції, яка визначається калькулюванням за неповними витратами). Це поняття включає не тільки власне П, а і т.з.невиробничі (адміністративні, комерційні) витрати.
Операційний П, або ж чистий П, дорівнює різниці валового П і невиробничих витрат.
Маржинальний П дорівнює різниці між обсягом виручки від продажу продукції і змінних витрат. Він включає власне П і постійні витрати. Такий П по величині буде дорівнювати валовому П, у випадку, коли калькулювання здійснюватимуть лише за змінними витратами.
Джерелами П є реалізація продукції(послуг), продаж іншого майна підприємства, а також позареалізаційні операції. П від продажу пр-ї є основним складником загального П, це є П від операційної д-ті, яка відображає місію і профіль п-ва. Він дорівнює різниці між виручкою від продажу пр-ї та її повною собівартістю.
П від продажу майна – це П від продажу ОФ, нематеріальних активів, ЦП інших п-в тощо. Він дорівнює різниці між ціною продажу та балансовою(залишковою) вартістю об”єкта, який продається, з урахуванням витрат на продаж.
П від позареалізаційних операцій складає П від пайової участі у спільних п-вах, здавання в оренду майна, дивіденди на ЦП, доход від володіння борговими зобов”язаннями, роялті, надходження від економічних санкцій тощо.
П є об”єктом оподаткування, і оподатковуваний П обчислюється за ф-ю: По=Дв-(Вв+АВ), Дв – валовий доход за певний п-д, Вв – валові витрати за той же п-д, АВ – сума аморт.відрахувань від балансової вартості ОФ і нематеріальних активів.
Планування, розподіл і використання П п-ва має дуже важливе значення для його фінансової політики, адже це є основне джерело фінансування інвестиційних потреб і задоволення економічних інтересів власників підприємства, або його інвесторів.
Із загального П сплачується податок згідно з умовами, передбаченими законодавством про оподпткування П п-в. п, що залишився, надходить у повне розпорядження п-ва, і використовується згідно –зі статутом і рішенням власників. Відповідно до принципових напрямків використання цей П можна розділити на : 1) П, що спрямовується за межі п-ва у вигляді виплат власникам корпоративних прав, персоналу п-ва за результатами роботи, на соціальну підтримку тощо; 2) П, що залишається на п-ві і є фінансовим джерелом його розвитрку – він спрямовується на створення резервного і інвестиційного фондів. Резервний фонд є фінансовим компенсатором можливих відхилень від нормального обороту коштів аюо джерелом покриття додаткової потреби в них.
Стосовно п-в з різними організаційно-правовими формами загальна схема розподілу П може конкретизуватися по-різному.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Прибуток фірми: сутність, види і методи планування.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz