Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:38
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Маркетингові дослідження фірми. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Маркетингові дослідження фірми.
Маркетингові дослідження фірми.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:38 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Маркетинг (М) – це система організації і управління діяльністю фірми щодо розробки нових видів товарів, їх виробництва і збуту на основі вивчення ринку і потреб споживача з метою отримання прибутку.
Основними об”єктами маркетингових досліджень(МД) є вивчення товарів, покупців, конкурентів (внутрішніх і зовнішніх). З цією метою вивчається ринкова кон”юнктура і робиться її прогноз на майбутнє.
В умовах технологічного способу виробництва, заснованого на машинній праці, застосовувалися такі два основні види М: - М, орієнтований на продукт, або послуги, і М, орієнтований на споживача загалом або окремі категорії споживачів. У сучасних умовах використовується єдиний інтегрований М, який поєднує обидва ці види.
М, орієнтований на продукт або послуги, має певні різновиди залежно від того, чи виготовлений продукт або послуга є принципово новим чи традиційним товаром з новими якостями, інженерними розробками. З випуском технічно абсолютно нового продукту повинні використовуватися нові підходи до М. Фірма має створювати такий вид продукту, який з часом започаткує формування нової галузі, що означатиме появу масового ринку збуту, низький рівень витрат і отримання високих прибутків. З випуском традиційного товару з новими якостями треба з”ясувати наявність на ринку потенційних покупців, вивчивши для цього ринок (характер попиту, інформація про доходи споживачів, райони вигідного збуту, аналіз конкурентоспроможності продукції, інформація про фін.стан, рекламу, цілі конкурентів тощо).
М, орієнтований на споживача, передбачає насамперед наявність інформації про те, що купують окремі споживачі, причому цю інформацію необхідно отримати з першоджерел – розмов з людьми, відвідування виставок, запрошення спеціалістів у цій сфері тощо. Зі всієї маси споживачів слід згодом виділити споживачів певної продукції, поділити їх на окремі групи, тобто здійснити сегментацію ринку, причому необхідно врахувати соціально-демографічні, економічні, споживчі, географічні ознаки, природно-кліматичні умови, регіон, країну тощо. Також доцільно дізнатися про потреби споживача, побажання, причому вивчати їх треба в динаміці, це дасть змогу визначити місткість ринку.
Відтак у процесі оптимального поєднання техніко-технологічних, економічних, організаційних і соціальних характеристик товару визначають його конкурентоспроможність.
При проведенні маркетингової діяльності фірма доручає окремим групам спеціалістів у сфері управління виконання певних функцій у сфері розробки нових видів продукції, їх виробництва, збуту та фінансів, коли номенклатура продукції велика, вся служба маркетингу поділяється за кожним товаром або окремою тоарною групою.
Розрізняють такі служби М, як функціональна (одна особа (група) – виконання окремого функціонального завданя), товарна (поділ за окремими товарами або товарними групами), товарно-функціональна(поєднує риси двох попередніх), ринкова (поділ за окремими ринками з урахуванням їхнього розміщення або сегментами ринку), сегментна (робота з певною групою споживачів незалежно від територіального поділу) та ін.
Інтегрований М стає об”єктивною потребою в умовах значного скорочення ЖЦ товарів і послуг, зростання індивідуальних потреб споживачів, інтенсивної дії закону зростання потреб та ін. Він передбачає створення спільних команд із управлінців – маркетологів і спеціалістів – щодо конструювання і створення про-ї, творчу і органічну взаємодію між різними управлінськими підрозділами і службами. Таку команду очолює керівник із всебічною мфждисциплінарною підготовкою. Завдяки цьому складається комплексна програма діяльності фірми з розробки нових товарів, їх виробництва і збуту на ринку, зд-ся оптимальна координація різних служб і підрозділів, що дає змогу оперативно реагувати на зміни в зовнішньому середовищі, ринкову кон”юнктуру, отримувати достовірні прогнози про ринки товарів та послуг.
Розрізняють вертикальний М – він орієнтований на горизонтальну нішу ринку, і в цьому випадку фірма веде пошук можливостей певного товару або групи функціонально близьких товарів у різних групах споживача, і горизонтальний М –орієнтований на горизонтальну нішу ринку, він намагається задовольнити потреби на весь комплекс товарів і послуг; його в основному використовують великі концерни і конгломерати.
Важливого значення у МД набувають кредитування покупців, післяпродажне обслуговування, постачання запасних частин, дизайн, що дозволяє вирізняти продукцію фірми, зв”язки з громадскістю, гнучка політика цін тощо. МД-тю фірми керує один з її віце-президентів, якому підпорядковані окремі служби маркетингу, управляючі тощо.
Для ефективної МД складають маркетингову програму, яка містить основні цілі фірми, стратегію зростання фірми, диверсифікацію в-ва, передбачає проведеня цінової політики, формування попиту, стимулювання збуту та ін.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Маркетингові дослідження фірми.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz