Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:31
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Поняття “економічна безпека фірми”. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Поняття “економічна безпека фірми”.
Поняття “економічна безпека фірми”.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:37 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Ек-на безпека фірми (ЕБП) – це такий стан корпоративних ресурсів (ресурсів капіталу, персоналу, інф-ї і технології, техніки та устаткування, прав) і підпр-х можливостей, за якого гарантується найбільш ефективне їхнє виконання для стабільного функц-ня та динамічного науково-технічного й соц. розвитку, запобігання внутр. і зовніш. негативним впливам (загрозам).
Необхідність постійного дотримування ек. безпеки зумовлюється об’єктивною потребою кожного суб’єкта господарювання у забезпеченні стабільного функц-ня і досконалення цілей діял-ті. Джерела загроз ек. б. п/п та види негативних впливів на неї:
1. рівень ЕБП залежить від того, наскільки ефективно його керівництво і спеціалісти будуть спроможні уникнути можливих загроз і ліквідувати шкідливі наслідки окремих негативних складових зовн. та внутр. середовища.
2. джерелами негативних впливів на ЕБП можуть бути:
• свідомі чи не свідомі дії окремих посадових осіб і суб’єктів господарювання;
• збіг об’єктивних обставин (стан фін. кон’юктури на ринку даного п/п, наукові відкриття та технол. розробки, форс-мажорні обставини тощо);
3. залежно від суб’єктивної обумовленості негат. вплива на ЕБ можуть бути об’єктивними та суб’єктивними. Об’єктивними вважаються такі негат. впливи, що виникають не з вини самого п/п або його окремих працівників. Суб’єктивними мають місце внаслідок неефективної роботи п/п в цілому або його окремих працівників (передовсім керівників і функт-х менеджерів).
Рівень ЕБП пропонується оцінювати на підставі визначення сукупного критерію з допомогою зважування й підсумовування окремих функт-х критеріїв, які розрах-ся через порівняння (зіставлення) величини загрози ЕБ та ефективності заходів для її відвернення. Сукупний критерій ЕБП ( можна розрахувати за формулою: , де - величина окремого критерію за i-ю функц-ю складовою; - питома вага значущості i-ї функц-ї складової; n – к-ть функц-х складових ЕБП.
На всіх великих і середніх п/п звичайно створюються автономні служби безпеки, а безпека функц-я невеликих фірм може забезпечуватися територ-ми (районними або міськими) службами, що в них фірма наймає одного чи кількох охоронців. Такі служби охорони, як правило, створюються при місцевих органах внутр. справ або при держ. службі безпеки.
Служба безпеки фірми завжди має бути готовою до подолання критичної (кризової) ситуації, що може постати через зіткнення інтересів бізнесу. Для управління безпекою багато які фірми створюють так звані призові групи, до складу яких входять керівник фірми, юрист, фінансисти і керівник служби безпеки. Головна мета діял-ті кризової групи – протидія та зовн. загрозам для безпеки фірми.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Поняття “економічна безпека фірми”.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz