Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 22:08
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Основні орг-но–правові форми п/п - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Основні орг-но–правові форми п/п
Основні орг-но–правові форми п/п
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:37 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Загально відомі 3 основні орг-но - правові форми п/п д-ті: одноосібне володіння, партнерство, корпорації. Узагальнюючої для всіх цих форм бізнесу є поняття фірми, тобто усі вони - юридичні особи.
Одноосібне володіння. Суть полягає в тому, що все майно фірми належить одному власникові, який самостійно управляє фірмою, одержує прибуток і несе повну особисту відп-ть за всі зобов’язання фірми.
Переваги:
• Повна самостійність, воля й оперативність дій: при прийнятті рішень не потрібно звертатися в раду директорів або ж домагатися згоди партнерів.
• Максимум спонукальних мотивів, тому що всі доходи надходять до єдиного власника підприємства, то він зацікавлений у завзятій роботі, ретельному контролі роботи підприємства, у прийнятті обережних рішень і в максимальному розширенні ділових операцій.
• Конфіденційність діяльності. Одноособове володіння дозволяє зберегти секрети фірми в таємниці.
Недоліки:
1. Труднощі залучення великих капіталів. Немає можливості залучити інвесторів зі своїми капіталами, як це можливо в корпорації або товаристві. Рейтинг кредитоспроможності одноосібника не дуже високий, тому він повинний платити значно більш високі відсотки за кредити.
2. Невизначеність термінів діяльності. Одноособова фірма юридично закінчується зі смертю власника, його банкрутством, тюремним ув'язненням і т.д.
3. Необмежена відповідальність за борги. У випадку невдачі одноособовий підприємець може утратити усі свої особисті заощадження і майно, що є гарантом оплати його боргів.
4. Недолік спеціалізованого менеджменту. Звичайно одноособовий підприємець – це генеральний менеджер, менеджер із продажу, збутові і рекламі, фінансист, кадровик і постачальник.
5. Функціональні недоліки. Через труднощі одержання капіталу в одноособових фірм існують проблеми оперативного характеру. Наприклад, невдале місце розташування самої фірми, невідповідний будинок і устаткування, нездатність платити така платня, що залучало б найбільш працездатних, цілеспрямованих людей, нездатність здобувати товари в таких кількостях, що гарантувало б від дефіциту в постачаннях
Партнерство (товариство). Ця форма орг-ї п/п є логічним продовженням розвитку одноосібного володіння. Вона передбачає об’єднання двох і більше окремих фіз. або юрид. осіб за умови розподілу ризику, прибутку і збитків на основі рівності; спільного контролю рез-тів бізнесу; активної участі в його веденні.
Основою взаємовідносин між сторонами, що вступають у партнерство, є договір. За ступенем участі засновників (партнерів) у д-ті п/п прийнято розрізняти тов-ва: повні (з повною відп-тю); командитні; ТОВ та ТДВ.
Переваги партнерства перед одноосібним володінням: Більш широкі фін. можливості; Спеціалізація в менеджменті; Велика свобода та оперативність дій; Відсутність спец. податків.
Проте цей тип орг-ї підпр-ї д-ті має певні недоліки, через що він інколи не тільки не може подолати недосконалість одноосібної власності, а й породжує нові проблеми: необмежена відпов-ть; труднощі з розподілом прибутку; несумісність інтересів партнерів; труднощі з ліквідацією.
Корпорація (акціонерне тов-во) є зараз домінуючою формою п/п д-ті. Її власниками вважаються акціонери, що мають обмежену відп-ть у розмірі свого внеску до акц. капіталу корпорації. Весь прибуток корпорації належить її акціонерам.
Відокремлюють дві його частини. Одна частина розпод-ся серед акціонерів у вигляді дивідендів, друга – це нерозподілений прибуток, що використовується на реінвестування. Ф-ї власності та контролю поділені між акціонерами (власниками акцій) і менеджерами.
Переваги корпорації є досить відомі: значні фін. можливості; обмежена відп-ть; переваги великих розмірів корпорації; дуже тривалий період функц-ння.
Корпоративна форма орг-ї п/п д-ті, як і всі інші, має недоліки: подвійне оподаткування (1-отриманий прибуток; 2- дивіденди акціонерів); розбіжності між ф-ми власності та контролю; потенційні можливості для зловживань; труднощі з ліквідацією.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Основні орг-но–правові форми п/п
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz