Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:20
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Попит, пропозиція. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Попит, пропозиція.
Попит, пропозиція.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:31 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Попит це бажання та можливість споживача придбати визначену кількість товару по конкретній ціні у визначений період часую.
Зрозуміло, що бажання покупців придбати будь-який товар залежить від низки чинників: від ціни даного товару Р і від цін інших товарів (РА, РВ, ...) і від доходів покупців, від смаків та переваг. Залежність величини попиту від чинників, що її визначають наз. функцією попиту. Цю функцію можна записати так: QD = f (P, РА, РВ, ..., Y, Z, N, W, E), де QD – обсяг попиту на товар, P, РА, РВ, ... – ціна даного товару, товарів замінників і доповнюючи товарів, Y – грошовий дохід, Z – смаки та переваги споживачів, N – об’єктивні умови споживання, W – нагромаджене багатство, E – очікування споживачів.
Всі ці чинники, що впливають на попит залишаються незмінними, крім ціни даного товару. Така залежність має назву функція попиту від ціни: QD =f(Р).
Фун-ція попиту показує, яку максимально кількість товару Q бажає і може придбати споживач, якщо ціна однієї одиниці = Р.

На графіку ціні Р2 відповідає величина попиту Q2, ціні Р1>Р2 відповідає величина попиту Q1 <Q2. тобто, чим більша ціна, тим менша величина попиту.
Величина попиту – це к-сть товару, яка була б куплена за певною ціною за незмінності інших чинників.
Закон попиту –стверджує, що зростання ціни за інших незмінних умов призводить до зменшення обсягу попиту, і навпаки.
Пропозиція – це готовність виробників продати певну кіль-ть цього товару або послуги за конкретною ціною у визначений період часу.
Ф-цією пропозиції наз залежність обсягу пропозиції від чинників, що його визначають: від ціни даного товару Р і ціни інших товарів (РА, РВ, ...); від характеру технологій, податків, дотацій, природних умов, очікувань продавців. Ф-ція має вигляд: QS = f (P, РА, РВ, ..., C, T, N,E), де QS – величина даного товару за 1 цасу, P, РА, РВ, ... – ціна даного товару та інших товарів, C – затрати вир-ва, T – податки і дотації, N- природні умови, E – очікування продавців.
Всі ці фактори, крім ціни є незмінними і така залежність має назву ф-ція пропозиції від ціни: QS =f(Р).

Закон пропозиції: за більш високою ціною на ринку пропонується більша к-сть одиниць товару, тобто обсяг пропозиції збільшується, коли зростає ціна.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Попит, пропозиція.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz