Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:35
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Умови рівноваги на ринку. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Умови рівноваги на ринку.
Умови рівноваги на ринку.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:31 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
У будь-якій екон системі рівновага відображає такий баланс сил, за якого змінні не збільшуються і не зменшуються.
Ринкова рівновага існує тоді, коли немає тенденції до зміни ринкової ціни чи к-сті товарів, які продаються. Якщо ринок перебуває в рівновазі, ціна товару така, що к-сть товару, яку покупці хочуть придбати, точно збігається із к-стю товару, яку продавці хочуть запропонувати.

Р –ціна; Q – обсяг попиту; DD– крива попиту; SS – крива пропозиції; Е – точка перетину кривої попиту та кривої пропозиції, яка визначає рівноважну ціну (Ре) та рівноважний обсяг попиту та пропозиції (Qе). Це точка рівноваги (Е).
На графіку площа між осями ціна та к-сті, на якій розміщені криві DD та SS, являють собою ринковий простір. Він поділяться на 4 сектори:
І – “мертвий” сектор ринку, нат якому інтереси покупців та продавців не реалізуються.
ІІ – сектор можливих продаж, але неможливих купівель. Тут існують тільки інтереси провадця.
ІІІ - сектор можливих купівель, але неможливих продаж. Тут існують тільки інтереси покупця.
ІV – сектор можливих купевь та продаж даного товару. Але всі точки угод нестійкі, крім однієї. Це точка рівноваги. В цій точці обсяг пропозиції буде дорівнювати обсягу попиту (Qe), завдяки чому встановлюється ціна (Ре), яка однаково задовольняє і покупців і продавців.
Рівноважна ціна (Ре) – ціна, що урівноважує попит і пропозицію внаслідок взаємодії конкурентних сил. Якщо ціна буде нижчою, ніж Ре, надлишок попиту буде піднімати її догори (конкуренція покупців) і створювати дефіцит; якщо ціна буде вищою, ніж рівноважна Ре, пропозиція перевищить попит, створиться надлишок пропозиції (конкуренція продавців), внаслідок чого ціна буде знижуватися до рівня рівноваги (рис.2).
Рівноважна ціна та рівноважний попит мають місце на рівні, де кількість товару, яку виробники можуть і бажають поставляти, дорівнюють обсягу товару, який покупці можуть і хочуть купувати. На конкурентному ринку ця рівновага досягається на перетині кривих попиту (D) та пропозиції (S). При ціні рівноваги (Ре) немає ані надлишку, ані дефіциту.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Умови рівноваги на ринку.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz