Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:19
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Рівновага фірми в умовах досконалої конкуренції і монополії - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Рівновага фірми в умовах досконалої конкуренції і монополії
Рівновага фірми в умовах досконалої конкуренції і монополії
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:28 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Досконала конкуренція (ДК) – тип ринкової структури, де ринкове поводження продавців і покупців полягає в пристосуванні до рівноважного стану ринк. умов.
Рівновага конкурентної фірми в короткому періоді. У короткому періоді конкур-на фірма повинна вибрати оптим. обсяг продажів для максимізації прибутку і мінімізації збитків. Ця задача може бути вирішена двома шляхами: оцінити граничні значення виручки та витрат та аналізувати сумарні величини виручки та витрат.
Граничний аналіз заклечається в тому, що необхідно вибрати такий обсяг вир-ва, для якого граничні витрати = ціні. Максимум прибутку досягається в точці перетину лінії граничних витрат МС (Q) з горизонтальною прямою Р=РЕ. достатня умова означає, що лінія МС (Q) строго зростає.

Відповідно до другого шляху, де прибуток досягає максимуму порівнянням сумарної виручки і сумарних витрат (ТR і ТС), то такий обсяг вир-ва, для якого ТR перевищує ТС на максимальну величину і визначить рівноважну величину Q3.
За обсягу вир-ва Q3, за якого МС=Р, досягається максимум прибутку. Це і є рівновага конкурентного п/п в короткому періоді. Якщо фірма випускатиме Q2< Q3 одиниць товару, то ціна перевищить граничні витрати, і прибуток зменшиться. Фірма зобов’язана збільшити випуск, інакше вона не максимізує прибуток.

Рівновага конкур-ї фірми в довгому періоді. У довгому періоді усі вир ресурси мобільні, тому в галузь можуть вступати нові фірми, якщо прибуток у цій галузі вище в порівнянні з іншими галузями. Навпаки, коли фірми витягають прибуток нижче нормальної, то вони ідуть з галузі. У довгому періоді усі види витрат є цілком перемінними. Фірми випускають прод-ю лише в тому випадку, якщо ціна не нижче довгострокових середніх витрат: P≥ LAC.

Монополія – тип структури ринку, у якому існує тільки один продавець, що контролює всю галузь вир-ва визначеного товару, що не має близького замінника.
У довгому періоді, максимізуючи прибуток, фірма-монополіст збільшує свої операції доти, поки не виробляється обсяг прод-ї, що відповідає рівності граничного доходу і довгострокових граничних витрат (MR = LRMC). Якщо при цій ціні фірма-монополіст витягає прибуток, то вільний вхід на цей ринок для інших фірм виключений, оскільки виникнення нових фірм приводить до росту пропозиції, у рез-ті чого ціни опускаються до рівня, що забезпечує одержання лише норм. прибутку.
Коли фірма-монополіст покриває всі свої прибутки, вона може розраховувати на витяг максим. прибутку й у короткому, і в довгому періоді.
У довгому періоді фірма-монополіст максимізує прибуток, здійснюючи вир-во і реаліз-ю такої к-ті благ, що відповідає рівності граничного доходу і граничних витрат у довгому періоді.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Рівновага фірми в умовах досконалої конкуренції і монополії
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz