Все для історика
Середа, 25.04.2018, 15:23
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Вимоги та умови (аксіоми) визначення споживацького вибору - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Вимоги та умови (аксіоми) визначення споживацького вибору
Вимоги та умови (аксіоми) визначення споживацького вибору
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:27 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Сукупність всіх ретельно можливих наборів становить множину споживання. Як правил вона вимірюється ринковими кошиками – набором одиниць деяких благ, які споживаються за одиницю часу.
Споживацький вибір утрим-я на потребах людей. Основними факторами споживацького вибору: спожив переваги, ціни на товари, доходи споживача.
Основними умовами (аксіомами) споживчого вибору є:
1. Аксіома повної упорядкованості переваг: споживач завжди може сказати, як він ставиться до наборів благ, що порівнюються. Інакше кажучи, для будь-яких наборів А і Б у певнй ситуації або А<Б, чи А>Б чи А=Б. Фактично, все що споживачу необхідно зробити – це визначити своє ставлення до відповідних наборів благ.
2. аксіома транзитивності переваг: переваги споживача послідовні. Інакше кажучи, якщо А>Б, а Б>В, то завжди А>В. Із ранжування наборів випливає, що А дає більше задоволення, ніж Б. аналогічно Б дає більше задоволення, ніж В. Отже А повинен давати більше задоволення ніж В.
Транзитивність переваг дає можливість привести в певну систему всю множину споживання.
3. Аксіома потреб, що не насичуються: більша к-сть будь-якого блага завжди має перевагу перед меншою к-стю того ж блага. Це означає, що споживач ніколи не відмовиться від додаткової к-сті будь-якого блага, що споживається ним, оскільки він завжди оцінює її як рівень, який підвищує його добробут.
4. Аксіома незалежності споживача. Задоволення споживача залежить тільки від кількості благ, які він споживає, і не залежить від к-сті благ, які споживають інші. Це означає, що споживачу незнайомі почуття заздрощів і співчуття


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Вимоги та умови (аксіоми) визначення споживацького вибору
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz