Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:20
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Загальна рівновага споживача та виробника. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Загальна рівновага споживача та виробника.
Загальна рівновага споживача та виробника.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:26 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Рівновага споживача відповідає такій комбінації товарів, яка максимізує корисність при даних бюджетних обмеженнях. Рівновагу можна визначити знаючи рівновагу в точці дотику(Е) найвищої кривої байдужості(U) до даної бюджетної лінії(B).
Така рівновага передбачає, що як тільки споживач отримає даний набір товарів у нього зникає стимул змінювати цей набір на інший. Споживач згоден відмовитися від певної к-ті блага Х задля додаткової одиниці блага У.
Умовою рівноваги споживача для будь-якої пари товарів Х і У є рівність: MUx/ Px= MUy /Py.
Це означає, що споживач у стані рівноваги розподіляє свій бюджет таким чином, щоб остання грошова одиниця, витрачена на кожне благо, давала таку саму граничну корисність.

Оптимальне рішення часто називають внутрішнім, оскільки точка Е лежить “всередині” двовимірного простору товарів. Однак в деяких випадках бюджетна лінія і крива байдужості мають різний нахил на всій їх протяжності і, отже їх дотику взагалі не існує.
Вир-во продукції пов’язано з певними витратами. Зміни його обсягів обумовлюють коливання величини цих витрат. Тому виробник, зважаючи на динаміку граничної продуктивності, вартості та взаємозамінності ресурсів, намагається досягти стану рівноваги, тобто такої комбінації використовуваних ресурсів для вир-ва певного обсягу продукції, за якою величина витрат буде мінімальною.
Мінімальний рівень витрат забезпечується за умови, що гранична продуктивність у розрахунку на одиницю вартості ресурсу буде однаковою для всіх ресурсів, які використовує виробник.
Графічно точку рівноваги вир-ка можна знайти за допомогою ізокости - лінія, кожна точка якої відображає однакову суму витрат за різних поєднань двох ресурсів. Точка дотику лінії однакових витрат (ізокости) і кривої однакового обсягу вир-ва (ізокванти) відображає рівновагу вир-ка. У точці дотику кут нахилу ізокости та ізокванти той самий, тобто виконується рівність: MPL/ PL = MPК/ PК

Ця умова мінімізації витрат відома під назвою еквімаржинальний принцип: для мінімізації вартості за даного рівня вир-ва підприємству треба вик-ти таку комбінацію ресурсів, за якою співвідношення граничних продуктивностей ресурсів та їхніх цін рівні між собою.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Загальна рівновага споживача та виробника.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz