Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:18
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Поняття проекту. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Поняття проекту.
Поняття проекту.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:25 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Декілька визначень проекту:
Проект-будь-що, що планується чи замислюється;
- повне підприємство з початково встановленими цілями досягнення яких означає завершення проекту (звіт знань з управління проектом) ;
- окреме підприємство (прийняття заходів) з конкретними цілями , які часто вимагають вимоги до часу , вартості та якості результатів що досягаються ;
- певне завдання з визначеними вихідними даними і встановленими результатами .що обслуговують спосіб його вирішення.
Ці визначення поєднує націленість на результат і залучення певних ресурсів і здійснення певних заходів. Найбільше підходить таке визначення:
Проект-це система одноразових економічних, соціальних, науково-технічних і організаційних заходів, направлених на досягнення певної цілі і завдань в умовах наявних обмежень ресурсів протягом певного часу.
З визначення витікає, що цілі і заходи можуть бути економічні, соціальні, науково-технічні і організаційні. Необхідно відрізнити поняття “проект”, “план”, “програма”.
План – це фіксація системи цілей, завдань і засобів , які передбачаються, спрямовану зміну ситуації при передбаченому станіт середовища.
Програма – це запланований комплекс економічно-соціальних, науково-дослідницьких заходів спрямованих на досягнення генеральних цілей або реалізацію певного напряму розвитку.
Різниця між проектом , програмою і планом:
Аспект діяльності
Характер діяльності :
План – діяльність постійно повторюється з певною періодичністю. Програма – діял-ть має випадковий характер, виникає у разі соц. і економ. потреб але обумовлена ситуацією на політичній арені держави. Проект – разове використання конкретної роботи.
Ступінь інтенсивності використання ресурсів
План – відносно низька інтенсивність використання ресурсів. Програма – націлена на підвищену ефективність використання ресурсів по певних напрямках . Проект – висока інтенсивність ресурсоспоживання за рахунок концентрації
Тип програми що вирішується: План – рутинні проблеми , які часто зустрічаються у практичній роботі . Програма – вирішуються відомі проблеми які застосовуються , як правило, в закордонній практиці , але ці проблеми мають глобальний характер і потребують міжгалузевого вирішення задач. Проект – вирішуються унікальні проблеми, які потребують виняткового рішення, що не мають аналогів.
Персонал ,залучений до роботи: План – у колективі налагоджені зв’язки між усіма учасниками (є штатний розклад і функціональні обов’язки). Програма – як правило, робиться тими ж людьми тільки додаються міжгалузеві зв’язки. Проект – тимчасовий новий колектив і можлива ротація кадрового складу.
Ціна допущених помилок: План – достатньо низька ціна управлінських помилок. Програма – велика ціна, мала відповідальність. Проект – велика ціна допущених помилок.
Використання накопиченого досвіду: План – постійне використання досвіду минулого.
Програма – є елементи і минулого і передового досвіду. Проект – висока ступінь використання передового досвіду, пошук нового.
Ознаки проекту:
Кількісна вимірюваність – проект повинен бути доведений до конкретних цифр, якщо проект закінчується твердження типу “поліпшився добробут ”, “поліпшилась екологія” то це є нісенітниця, а не проект.
Часовий горизонт дії – кожен проект існує з обмеженням у часі .В плані часу ставиться 2 цілі : а) визначення періоду під час якого успіх або невдача проекту будуть визначені ; б) здійснення оцінки реальної цінності фін. витрат і вигод з урахуванням обмежень у часі
Цільова спрямованість – цілі проекту мають бути чітко сформульованими, вимірюваними, обмеження заданими, а встановлені вимоги такими, що можна здійснити, тобто реальними.
Життєвий цикл – кожен проект проходить свій життєвий цикл від народження до загибелі
Системне функціонування проекту елементний склад – елементи проекту пов’язані між собою, проте склад елементів може змінюватися шляхом вилучення або залучення окремих елементів.
Існування в певному зовнішньому середовищі, що впливає на проект – треба обов’язково аналізувати проект виходячи із умов середовища в якому він здійснюється,
Додаткові ознаки, які треба аналізувати:
Ресурсні обмеження;
Ступінь новизни та неповторності і поставлених задач і проблем;
Комплексні;
Необхідність правового й організаційного забезпечення.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Поняття проекту.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz