Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:10
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Види проектів за основними класифікаційними ознаками - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Види проектів за основними класифікаційними ознаками
Види проектів за основними класифікаційними ознаками
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:25 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
За масштабом проекти поділяються на малі, великі, середні та надвеликі. На практиці до малих проектів відносяться проекти вартістю до 10 млн амер. доларів, до середніх-від 10 до 50 млн USD, до великих — від 50 до 100 млн USD, до надвеликих — більше 100 млн USD.
За складністю проекти поділяються на монопроекти, мультипроекти та мегапроекти.
Моно проект - це окремий проект певного виду і масштабу.
Мультипроект - це комплексний проект, який складається з декількох монопроектів, що вимагає багатопроектного управління.
Мегапроект - це комплексний проект розвитку регіонів, секторів економіки тощо, який складається з декількох моно¬проектів та мультипроектів, об'єднаних однією метою.
За якістю проекти поділяються на звичайної якості та бездефектні. На відміну від звичайних до бездефектних проектів висуваються особливі вимоги щодо якості. їх вартість може бути значною.
За тривалістю проекти поділяються на короткострокові (до З років), середньострокові (від 3 до 5 років) та довгострокові (більше 5 років).
У проектному аналізі інвестиція трактується в найширшому змісті як вкладення коштів, майнових та інтелектуальних цінностей в матеріальні й нематеріальні активи, корпоративні права й цінні папери з метою одержання прибутку або соціального ефекту.
Таким чином, інвестиційний проект можна визначити як "комплекс взаємопов'язаних заходів, розроблених для досягнення певних цілей, однією з котрих є одержання прибутку або соціального ефекту протягом заданого часу при встановлених ресурсних обмеженнях".
Різновидом інвестиційних проектів є інноваційні проекти, які мають за мету розробку і впровадження нових технологій, "ноу-хау" та інших інновацій, що забезпечують розвиток підприємства.
За характером та сферою діяльності виділяють такі види проектів: промислові, проекти дослідження й розвитку, організаційні, економічні та соціальні.
Промислові проекти - це проекти, спрямовані на випуск та продаж нових продуктів і пов'язані, як правило, з будівництвом споруд, удосконаленням технологій, розширенням присутності на ринку і т.п.
Проекти дослідження та розвитку зосереджені на науково-дослідній діяльності, розробці програмних засобів опрацювання інформації, нових матеріалів та конструкцій тощо.
Організаційні проекти націлені на реформування системи управління, створення нової організації, проведення конференцій та семінарів тощо. Економічні проекти мають на меті приватизацію державних підприємств, розвиток ринку капіталів, реформування системи оподаткування.
Соціальні проекти пов'язані з реформуванням системи соціального захисту, подоланням наслідків природних, екологічних та соціальних потрясінь та іншими чинниками соціального характеру.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Види проектів за основними класифікаційними ознаками
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz