Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:29
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Економічний аналіз як складова проектного аналізу - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Економічний аналіз як складова проектного аналізу (його мета та основні завдання.)
Економічний аналіз як складова проектного аналізу
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:19 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Економічний аналіз проекту проводиться з метою встановлення його національної привабливості, оцінки економічної ефективності на підставі альтернативної вартості ресурсів, які використовуються у проекті, і продукції проекту та визначення можливості сприяння проекту національному добробуту країни.
Визначення економ. привабливості проекту пов’язане з оцінкою його з точки зору можливості досягнення певних економічних цілей розвитку країни. Оцінка економічної ефективності проекту проводиться з метою встановлення результативності використання ресурсів суспільства в межах проекту.
Для визначення економічної цінності проекту використовують поняття альтернативної вартості, тіньових цін, невідчутних вигод і витрат, трансфертних платежів, споживчого надлишку та екстерна лій. З’ясування економічної цінності проекту надає можливості оцінити, наскільки позитивні результати (вигоди) перевищують негативні наслідки (втрати) для суспільства, якою буде величина виграшу нації в разі реалізації проекту.
Під час проведення економічного аналізу належить коригувати фінансові показники, які значною мірою викривляють реальну вартість товарів. Для цього необхідно уникнути впливу трансфертних платежів на формування вартості ресурсів проекту.
Суспільну цінність ресурсів визначають на базі тіньових цін. Тіньова ціна – це суспільна оцінка продукту або ресурсу, виражена у грошовому вимірі та сформована на базі:
граничних витрат вир-ва необхідного ресурсу;
вартості імпортних аналогів на основі еквівалента світових цін;
величини альтернативної вартості ресурсів, витрачених на виробництво даного продукту.
Дослідження впливу проекту на економіку країни має супроводжуватися визначенням побічних ефектів проекту таїх наслідків. Аналітики повинні простежити й виміряти тільки найважливіші зовнішні ефекти, оскільки оцінити всі побічні ефекти практично неможливо, та й недоцільно.
Реалізація проекту може сприяти зниженню цін на споживчі товари та послуги (збільшення споживчого надлишку), ліквідації дефіциту будь-якого товару, розвиток інфраструктури районів, створенню додаткових робочих місць тощо. такі економічні результати повинні враховуватися при оцінці економічної ефективності проекту.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Економічний аналіз як складова проектного аналізу (його мета та основні завдання.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz