Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:28
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Облік і оцінка основних фондів. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Облік і оцінка основних фондів.
Облік і оцінка основних фондів.
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:19 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Основні засоби (ОЗ) – це матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання і в процесі виробництва, або постачання товарів і послуг, надання в оренду іншим особам, або для здійснення адміністративних функцій, очікуваний строк використання яких більше 1 року.
Об’єкт ОЗ визначається активом, якщо існує ймовірність того, що підприємство отримує в майбутньому економічні вигоди від його використання та його вартість може бути достовірно визначена.
Головними джерелами надходження ОЗ є:
 об’єкти, що їх вклали засновники до основного капіталу;
 об’єкти збудовані підприємствами та придбані чи одержані безкоштовно ОЗ.
Основні засоби класифікуються на 3 групи:
Група перша – будівлі, споруди, їх структурні компоненти та передавальні пристрої, норма амортизації яких встановлена у розмірі 5% балансової (залишкової) вартості в розрахунку на календарний рік.
Друга група – транспортні засоби, включаючи вантажні та легкові автомобілі, меблі, конторське обладнання, побутові електричні прилади та інструменти, інформаційні системи, включаючи електронно-обчислювальні машини для автоматичного оброблення інформації, норма амортизації яких встановлена у розмірі 25% балансової (залишкової) вартості у розрахунку на календарний рік. (вантажні автомобілі; легкові автомобілі; автобуси; мотоцикли, моторолери, мопеди; велосипеди; меблі; килими; килимові доріжки; картини; столи, шафи, сейфи; комп’ютери;холодильники;)
Третя група – інші основні фонди, що не ввійшли до груп першої і другої, включаючи сільськогосподарські машини і знаряддя, робочу худобу та багаторічні насадження, норма амортизації яких встановлена у розмірі 15% балансової (залишкової) вартості в розрахунку на календарний рік. (трактори; плуги; лущильники; культиватори; борони; сівалки; саджалки.)
Відповідно до п. 46 Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 року № 250, одиницею обліку основних засобів є інвентарний об’єкт – закінчений пристрій або конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних і функцій та певної роботи.
Облік основних засобів у підприємствах ведеться в порядку, передбаченому інструкцією з бухгалтерського обліку балансової вартості груп основних фондів, затвердженою наказом Кабінету Міністрів України від 24 липня 1997 року № 159, на рахунку “Основні засоби”.
Всі інструменти, машини які мають вартість більше 500 грн. входять в ОЗ. Для більш точного відображення обліку ОЗ ведуть картки обліку, в яких відображаються їх заводський номер, дата надходження, сума нарахованої амортизації та зносу і виводиться залишкова вартість ОЗ.
Оцінка о.ф. п./п. є грошовим вираженням їхньої вартості. Вона необхідна для правового визначення заг. обсягу о.ф., їхньої динаміки і структури, розрахунку економ. показників господ. діяльності п/п за певний період.
Існує 2 методи обліку о.ф.: натуральний і вартісний. 1-використ-я для визначення виробничої потужності п/п., розробки балансу обладнання, вдосконаленні о.ф. 2- для визнач-я розмірів амортизації, калькуляції собівартості продукції, для визнач-я загальної суми о.ф. Він може вестися по початковій (балансовій) вартості, відновної вартості та залишкової вартості.
Первісна вартість(балансова)- це вартість первісних витрат на виготовлення чи придбання засобів праці, транспортування, монтаж та інші витрати, пов’язаних з їх введенням в дію.
Вп=Впридб.+Вмонтаж+Втрансп ,грн.
Відновлена вартість о. Ф.- це вартість в даний момент часу, тобто реальна з урахуванням інфляції та переоцінки.
Ввідн. = Вп. * Кінд., грн
Кінд. - коеф-т індексації (враховує інфляцію та деінфляцію). Якщо даний коеф менше ніж 110%, то переоцінювання не відбувається.
Залишкова вартість- це первісна чи відновлена вартість з урахуванням зносу тобто вартість ще не перенесена на готову продукцію.
Взалишк. =( Вперв.-Взносу)*Кінд, грн.
Ліквідаційна вартість-це вартість об’єкту в момент списування чи ліквідації.
Вліквід.=5-10% від первісної


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Облік і оцінка основних фондів.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz