Все для історика
Четвер, 18.04.2024, 17:38
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Класифікація витрат, віднесених на собівартість - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Класифікація витрат, віднесених на собівартість
Класифікація витрат, віднесених на собівартість
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:16 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Собівартість - це частина вартості, що відображає витрати п/п. на спожиті в процесі вироб-ва засоби праці, предмети праці та оплату праці, тобто це грошова форма витрат на підготовку вир-ва, виготовлення та збут продукції.
Для обчислення с/б продукції важливе знач-я має визнач-я складу витрат, які в неї включають. При планув-і с/б про-ції всі витрати п/п. групують за 2 ознаками:
- за економічними елементами. Вона необхідна для складання кошторису витрат, для розрахунку потреби в оборотних засобах та показує походження витрат. Сюди входять:
1)Витрати на матеріали (сировина та осн. матеріали)
2) Витрати на оплату праці та відрах-я на соц. потреби та позабюджетні фонди
3) Амортизація о.ф.
4) Інші грошові витрати
- за статтями калькуляції - дозволяє розрахувати с/б од. продукції. Ця класифікація являє собою групування витрат за виробничим призначенням. Орієнтовна номенклатура калькуляційних витрат для більшості п/п має вигляд: сировина та матеріали, енергія технологічна, з/п працівників (осн. та додаткова), відрах-я на соц. потреби, утримання та експлуатація машин і устаткув-я, загальновироб. витрати, загальногоспод. витрати, підготовка та освоєння вироб-ва, поза виробничі витрати.
За способом віднесення на с/б продукції витрати поділяють на прямі і непрямі. Прямі- це витрати, які формуються на од. прод-ії і можуть бути віднесені на с/б конкретного виробу (сировина, з/п, паливо). Непрямі - це витрати, пов’язані з усією вироб. діяль-тю (отримання устаткування).
Витрати

Постійні Змінні

|_Постійні |_____ Пропорційні
| |
|_Умовно-постійні |_____ Прогресивні
| |
| |______ Дигресивні

За характером залежності від обсягу вир-ва витрати поділяються на постійні та змінні. Постійні є функцією часу, а не обсягу прод-ії. їх заг. сума не залеж. від кіль-ті виготовл. прод-ії. Змінні - витрати, заг. сума яких за певний час залеж. від обсягу виготовл. прод-ії.
За складом і ступенем однорідності витрати поділяються на елементні(прості)-витрати, що склад-я з 1 елемента та комплексні - з декількох елем-в.
За ступенем участі у виробничому процесі: основні – зв’язані з безпосереднім виконанням про-ції; накладні – зв’язані з обслуговуванням та керуванням вир процесу.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Класифікація витрат, віднесених на собівартість
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz