Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:42
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Економічна сутність капітальних вкладів, їх склад і структур - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Економічна сутність капітальних вкладів, їх склад і структур
Економічна сутність капітальних вкладів, їх склад і структур
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:08 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Під капітальними вкладеннями (КВ) розуміють сук-ть одноразових витрат, що спрямовуються на просте і розширене відтворення осн фондів та об’єктів соц інфраструктури п/п.
До складу капіталовкладень включають витрати на буд.-во, реконструкцію, розширення, тех, переозброєння і підтримку потужностей діючих п/п, а також на придбання обладнання, трансп-х засобів та ін об’єктів осн засобів вир-го і невир-го призначення.
Відтворювальна стр-ра КВ відображає співвідн довгострокових витрат п/п на нове буд.-во, розширення, реконструкцію та тех. переозброєння і підтримання потужностей діючих п/п.
До нового буд.-ва належить спорудження на нових майданчиках об’єктів основного, допоміжного і невир-го призначення новостворюваних п/п, а також філіалів та окремих в-в, що здійсн-ся з метою створення нової вир-чої потужності і які після введення в експлуатацію знаходитимуться на самостійному балансі.
Розширення діючих п/п передбач буд.-во додаткових в-в на діючому п/п, а також буд.-во нових і розширення існуючих окремих вир-чих цехів та об’єктів осн фондів на терит діючих п/п та прилеглих до них майданчиках. Розширенням є також буд.-во філій та в-в, які після введення в експлуатацію не будуть знаходитись на самостійному балансі.
Під реконструкцією діючих п/п розуміють перебудову діючих цехів та об’єктів осн фондів, пов’язану з удосконаленням в-ва і підвищення його техніко-екон рівня на основі досягнень науки і техніки.
Тех. переозброєння діючих п/п – це комплекс заходів з підвищення техніко-екон рівня окремих в-в, цехів та дільниць на основі впровадження передової техніки та технології, механізації та автоматизації в-ва, модернізації та заміни застарілого і фізично зношеного устаткування новим, продуктивнішим.
Підтримання потужностей діючого п/п передбач проведення робіт з відновлення осн фондів, що вибувають у процесі вир-чої діял-ті.
За тех. стр-рою капіталовкладення под на витрати, пов’язані з будівельними і монтажними роботами, придбання усіх видів устаткування, інструменту та інвентарю, ін кап роботами та послугами.
До будівельних належать роботи зі спорудження, перебудови, розширення і відновлення існуючих будівель та споруд або їх окремих частин і пов’язані з ними роботи з монтажу збірних залізобетонних, металевих, дерев’яних та ін буд.-х конструкцій, що входять до складу будівель і споруд, а також спеціальні (електромонтажні, сантехнічні, меліоративні) та ін роботи, які відносять до буд.-ва будівель і споруд.
Монтажними є роботи, пов’язані зі складанням та встановленням тех.-го, енергетичного, підйомно-транспортного та ін устаткування, що може експлуатуватись лише після його встановлення на фундамент.
До витрат на обладнання, інструмент, інвентар належать: вартість технол-го, енергетичного, підйомно-транспортного та всіх ін видів устат-ня; трансп засобів, технол-но пов’язаних з процесом в-ва; обладнання для лабораторій, майстерень, дослідницьких установок тощо; вартість вир-го інструменту та інвентарю, у т.ч. малоцінного і швидкозношуваного, яке включається до кошторисів на буд.-во як перший комплект для п/п та об’єктів, що буд.-ся.
До складу ін кап робіт і витрат вкл проектно-пошукові роботи, які проводяться за рахунок КВ, а також витрати на утримання дирекції п/п, що буд.-ся, витрати, пов’язані з формуванням штату робітників, ін роботи і витрати, передбачені в кошторисі буд.-ва.
За призначенням КВ под на такі, що спрямовані для вир-го і невир-го використання.
До капіталовкладень вир-го призначення вкл вкладення капіталу в об’єкти, які після завершення їх буд.-ва будуть функціонувати у сфері мат-го та немат-го в-ва: у промисловості, с/г, буд.-ві, на транспорті, зв’язку тощо.
До капіталовкладень невир-го призначення відн вкладення капіталу в об’єкти житлового та комунального госп-ва, установи охорони здоровя, фіз. культури, соц забезпечення, освіти.
За галузевою належністю КВ под на такі, що здійс у пром-ті, с/г, транспорті, буд.-ві та ін галузях госп-ва країни.
За способом здійснення будівельно-монтажних робіт (БМР) КВ под на такі, що виконуються підрядним і господарським способами.
Підрядний спосіб ведення БМР передбач виконання їх постійно діючими спеціалізованими підрядними БМ орг-ями. П/п, для яких створюються осн фонди і які здійсн для цього певні вкладення капіталу, наз забудовниками.
При госп-му способі буд.-во здійсн самим п/п-забудовником. При цьому роботи на об’єкті буд-ва ведуться власними силами та засобами п/п нарівні з осн вир-чою діял-тю.
За формою власності розрізняють державні та приватні КВ. Державні КВ здійсн за рах-к держ коштів і призначені для виконання держ програм розв окремих галузей госп-ва і п/п.
Приватні КВ фін-ся за рах-к як власних коштів п/п, орг-ій, так і з залученням зовнішніх джерел (позики, кредити). Метою здійсн приватних КВ є зміцнення п/п своєї позиції на ринку.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Економічна сутність капітальних вкладів, їх склад і структур
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz