Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:43
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Поняття і шляхи підвищення якості продукції - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Поняття і шляхи підвищення якості продукції
Поняття і шляхи підвищення якості продукції
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:07 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Якість як економічна категорія представляє сукупність особливостей продукції, що визначають міру її придатності задовольняти потреби людини відповідно своєму призначенню.
Рівень якості — це кількісна характеристика міри чи придатності того чи іншого виду продукції для задоволення конкретного попиту на неї як порівняти з відповідними базовими показниками при фіксованих умовах споживання. Оцінка якості продукції передбачає визначення абсолютних, відносних, перспективного й оптимального її рівнів.
У залежності від призначення визначені види продукції мають специфічні показники якості. Поряд із цим використовуються показники для оцінки багатьох видів виробів, а також вимірники відносного рівня якості всієї продукції, що виробляється підприємством. З урахуванням таких обставин усі показники якості виробів розділяють на 2 групи: І — диференційовані (одиночні) показники, з яких виділяється найбільш розгалужений ряд одиничних показників якості; ІІ— загальні показники якості всього обсягу продукції, що виробляє підприємство.
Найбільш складна за кількістю система показників що застосовується для оцінки якості (технічного рівня) знарядь роботи. Вона охоплює більшість груп одиничних показників і майже всі комплексні вимірники якості. Крім специфічного, якість (технічний рівень) знарядь роботи характеризується також загальними показниками. До них належать: надійність, довговічність, ремонтоздатність, продуктивність, патентна чистота і т.п.
Для визначення рівня якості виробів, що виготовляються виробництвом, застосовують кілька методів: об’єктивний, органолептичний, диференційований, комплексний. Об'єктивним і органолептичним методами користуються для визначення абсолютного рівня якості, а диференційованого і комплексним — відносного рівня якості окремих видів продукції.
Під якістю розуміється сукупність властивостей продукції, що зумовлює її приналежність задовольняти визначені потреби відповідно до призначення. Якість товару визначається відповідно до системи показників:
- показники призначення, що характеризують корисний ефект від використання продукції по призначенню й обумовлюють об'єктивність застосування продукції: міцність, потужність, пластичність, вантажопідйомність, швидкість, точність роботи.
- показники надійності, що характеризують безвідмовність, ремонтоздатність, довговічність, схоронність.
- показники технологічності, дають представлення про ефективність конструкторсько-технологічних рішень при виробництві виробу (коефіцієнт використання матеріалу, трудомісткість, енергоємність, витрати праці на одиницю потужності).
- показники стандартизації й уніфікації, що характеризують насиченість продукції стандартними уніфікованими й оригінальними складовими частинами;
- ергономічні показники враховують вимоги антропометричних, фізіологічних, психологічних властивостей людини: гігієнічні показники: освітленість; температура; вологість; токсичність; вібрації; рівень шуму. фізіологічні: відповідність конструкції виробу силовим, швидкісним, зоровим, слуховим можливостям людини. психологічні: можливість людини сприймати і переробляти інформацію видавану машиною.
- показники транспортабельності: пристосованість продукції до транспортування;
- екологічні, що характеризують рівень шкідливих впливів на навколишнє середовище, що виникають при експлуатації;
- естетичні, що характеризують виразність, раціональність форми, досконалість виконання товарного виду, відповідності моді, оригінальність.
Методи оцінки якості продукції:
1. вимірювальний (основою реалізації є використання технічних засобів);
2. реєстраційний: на підставі спостереження і підрахунку числа визначених подій;
3. органолептичний метод визначення якості на основі сприйняття органами почуттів;
4. соціологічний, заснований на зборі й аналізі думок споживачів.
Керування якістю продукції. Під керуванням якістю розуміється встановлення, забезпечення, підтримка необхідного рівня шляхом систематичного контролю цілеспрямованого на вплив на умови і фактори, що впливають на якість продукції. Складені елементи системи керування якістю продукції:
◦ планування підвищення якості;
◦ забезпечення ритмічного і безперебійної ходи виробництва;
◦ стимулювання підвищення якості;
◦ держ. контроль за впровадженням і дотриманням стандартів;
◦ кваліфікована підготовка кадрів;
◦ внутрішньозаводський технічний контроль якості;
◦ інформаційне забезпечення системи.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Поняття і шляхи підвищення якості продукції
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz