Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:29
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Вибір стратегії за допомогою моделі ADL – LC - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Вибір стратегії за допомогою моделі ADL – LC
Вибір стратегії за допомогою моделі ADL – LC
EkzorДата: Неділя, 19.02.2012, 23:05 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Модель ADL/LC была разработана известной в области управления консалтинговой организацией «Arthur D. Little» («Артур Д. Литтл») в 1980 г. Аббревиатура LC является сокращением Life Cycle (англ. «жизненный цикл»).Модель ADL/LC була розроблена відомою консалтинговою фірмою Arhur D. Little. Її початкове призначення полягало у тому, щоб забезпечити менедже¬рів оригінальною методикою стратегічного аналізу і планування, надати їм потужний інструмент аналізу портфельних стратегій для визначення оптимальної диверсифікації діяльності багатогалузевої компанії, який можна було би використовувати як на корпоративному рівні, так і на рівні окремих господарських підрозділів.
Відповідно до концепції життєвого циклу галузі, якої дотримуються спеціалісти ADL, вона у своєму розвитку, як правило, послідовно проходить чотири стадії: зародження, зростання (або розвиток), зрілість, старіння (занепад). Головне теоретичне положення моделі ADL/LC полягає у тому, що і окремий вид бізнесу будь-якої компанії може знаходитися на одній з указаних стадій життєвого циклу, і, відповідно, його потрібно аналізувати саме у зв’язку з цією стадією.
Крім послідовних змін стадій життєвого циклу галузі, може змінюватися і конкурентне становище одних видів бізнесу відносно інших. Будь-який сектор бізнесу може посідати одну з 5-ти конкурентних позицій: домінуючу, сильну, сприятливу, міцну або слабку, хоча іноді називається ще одна позиція (шоста) - нежиттєздатна, яка, щоправда, найчастіпіе не розглядається. Кожний сектор бізнесу аналізується окремо для того, щоб визначити стадію розвитку відповідної галузі і його конкурентне становище всередині неї.
Анализ бизнес-портфеля с ориентацией на жизненный цикл отрасли согласно модели ADL/LC
Стратегические решения по бизнес-областям в соответствии с моделью ADL/LC
Чотири стадії розвитку галузі можна охарактеризувати таким чином.
Зародження.
Галузь, що перебуває на цій стадії, як правило, виникла недавно, як усвідом¬лення існування деякої незадоволеної потреби групи споживачів або шляхом розвитку ринку товарів, що базуються на нових технологіях, для задоволення визначених потреб споживача. Основними характеристиками такої галузі є зміни в технології, енергійний пошук нових споживачів і фрагментарність пропозицій на ринку, що швидко змінюється. Обсяг продажу швидко зростає, а прибутку, як правило, немає - навпаки, постійно потрібні інвестиції. Тому потоки грошових коштів поки що мають від’ємне значення: йде поглинання коштів для потреб розвитку.
Розвиток.
На цій стадії продукція галузі починає користуватися попитом у все більшої кількості покупців, а конкуренти починають боротися за отримання все більших часток ринку. На стадії зростання покупці, частки фірм і технології відомі набагато краще, і входження у галузь нових „гравців” виявляється набагато складнішою справою. Обсяг продажу швидко збільшується, з’являється прибуток, який також швидко зростає, хоча потоки грошових коштів все ще можуть бути від’ємними.
Зрілість.
На цій стадії відбувається повне насичення ринку. Всі або більшість потенційних покупців купляють продукцію досить регулярно. Зрілість характеризується стабільністю відомих покупців, технологій, розподілу часток на ринку, хоча конкуренція за перерозподіл ринку все ще продовжується. Обсяг одажу досягає граничне високого рівня, після чого починається сповільнення зростання повна зупинка. Рівень прибутковості досягає найвищого рівня і шиється на цьому рівні або починає поступово знижуватися, у той час як зшові потоки залишаються або набувають позитивне значення.
Занепад.
На цій стадії покупці поступово втрачають інтерес до продукції. Причинами якого є або те, що нові, якісніші, її замінники починають витісняти стару адукцію, або те, що змінюються переваги та смаки покупців. Головними характеристиками цієї стадії є падіння попиту, зменшення кількості конкурентів, а у багатьох галузях і звуження асортименту товарів. Обсяг продажу різко зменшується, прибутки знижуються, потоки грошових коштів скорочуються, але повільно; зрештою, всі параметри прямують до нуля.

Перевага моделі ADL полягає у тому, що широко визнана концепція життєвого циклу була піднята на належний рівень у стратегічному плануванні, відкривши шлях конкретному, а не „усередненому” стратегічно-му аналізу.
Недоліком моделі ADL іноді вважають те, що вона нібито підштовхує менеджерів до відмови від продукції, що випускається, за деякого зменшення обсягів її продажу, оскільки менеджери безпідставно вважають, що настала стадія занепаду. Звичайно це припущення не завжди є обґрунтованим і, отже, причини зниження обсягів продажу завжди повинні бути детально вивчені.
Думка, що підприємство не може впливати на стадію життєвого циклу, може змусити менеджера проігнорувати певні стратегії. На практиці підприємства можуть реально впливати на життєвий цикл. Наприклад, будь-яка корисна інновація може змінити позицію товару відносно стадій життєвого циклу.
Головним недоліком моделі ADL є те, що вона є досить схематичною і може підштовхнути недосвідчених менеджерів до прийняття механічних і поверхневих стратегічних рішень. У той же час для досвідчених спеціалістів модель ADL є надзвичайно потужним і корисним інструментом стратегічного аналізу і прийняття рішень.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Економіка підприємства » Вибір стратегії за допомогою моделі ADL – LC
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz