Все для історика
Середа, 25.04.2018, 23:11
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Архіви магістратів в литовсько-польський період - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія архівних установ України » Архіви магістратів в литовсько-польський період
Архіви магістратів в литовсько-польський період
EkzorДата: Вівторок, 17.01.2012, 18:46 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Акти, пов'язані з діяльністю міських урядів (магістратів, ратуш, відклалися в міських архівах. Найціннішу частину магі¬стратських архівів становили привілеї та інші грамоти, які ви¬значали права міста. Грамоти на магдебурзьке право, королівські акти, документи про межі міста тощо зберігалися в магістрат¬ських архівах під замком у скрині або спеціальній шафі. На ко¬лекції привілеїв та інших найважливіших документів складали описи. Більшість документів, як правило, зберігалася у фасцикулах (зв'язках різних за змістом документів) і описи на них не складалися. Окремі вхідні документи переписували до міських актових книг. У деяких містах існували спеціальні книги - копіарії, куди вписували привілеї міста. У Самборі така книга ("Привілеї міста Самбора") відома з 1562 р. У магістратських архівах, окрім збірки привілеїв, зберігалися адміністративно-судові книги та книги, пов'язані з веденням міського господарст¬ва. Судові книги ретельно оберігалися. Різні категорії книг XVI-XVII ст. з міст Самбора, Кам'янця, Дубна, Кременця і Дрогобича зберігаються в архівосховищах Києва та Львова.
Важливе нововведення в діловодстві середньовічних установ – регістри (реєстри) – книги з записом текстів вихідних документів, що було поштовхом для розвитку різновидів актових книг, до яких вписували різні документи.
Таким чином, зміцнення державного управління на україн¬ських землях литовсько-польської доби та розвиток діловодства зумовили формування центральних і місцевих архівів, зростан¬ня їх ролі у суспільному житті. Казна, державна скарбниця (так називали архіви, сховища важливих документів) були пов'язані зі сферою державної влади. Особливості діловодства адміністра¬тивних і судових установ зумовили склад архівів. Державна вла¬да дедалі більше дбала про впорядкування та охорону архівів.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія архівних установ України » Архіви магістратів в литовсько-польський період
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz