Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:33
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Документні архіви Гетьманщини після ліквідації автономії - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Історія архівних установ України » Документні архіви Гетьманщини після ліквідації автономії
Документні архіви Гетьманщини після ліквідації автономії
EkzorДата: Вівторок, 17.01.2012, 18:45 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
У др. пол. 18 ст. Лівобережна Гетьманщина вступила в смугу реформ внутр.. і зовн. Устрою своєї автономії, які призвели до її повної ліквідації.
Реформування зазнала канцелярія ГВС, ліквідовувалися повиття і замість них запроваджувалися дві експедиції: « розгляду кримінальних справ і особливо важливих», і апеляційна.
Численні кадрові переміщення та структурні реорганізації торкалися й архівних старих установ. Важливе значення мало в 1768 р. запровадження посади архіваріусів. Котрі мали проводити щорічні ревізії документальних фондів. Канцеляристи мусили здавати архіваріусу всі справи. Вперше влада зацікавилась долею ГВК та ГВС лише у 1778, але робота їх ре організування й вивчення розпоч. лише в 1780р.
Ревізія архівних док. розпоч. за наказом Румянцева, і було виявлено. Що старі описи ГВК,ГВС не були придатні для користування, оскільки не відображають наявні документальні зібрання. Багато справ були попсованні цвіллю й вологою, а деякі взагалі загублено.Остаточна ліквідація укр.. установ розпочалась після указу 16 вересня 1781р. про відкриття на терит. Гетьманщини Київського, Чернігівського та Новгород-іверського намісництва. Заснування намісництв передбачало передання від дореформених установ архіві намісницьким управлінням.
У результаті адмін. Реформ 1764-1796 рр було порушено цілісність архівних фондів центральних установ Гетьманщини. Внаслідок змішування та розпорошення канцелярських архіві не тільки губилася значна кількість док., а й порушувалась єдність документальних зібрань як істор і культурних памяток.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Історія архівних установ України » Документні архіви Гетьманщини після ліквідації автономії
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz