Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:30
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Зовнішня політика УСРР - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Українська революція 1917-1921 » Зовнішня політика УСРР
Зовнішня політика УСРР
EkzorДата: Вівторок, 17.01.2012, 18:52 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
У Конституції УСРР 1919 р. закріплювалося право республіки на здійснення зносин із іноземними державами. Зокрема, зазначалося, що центральній радянській владі на Україні належали зносини з іноземними державами, в тому числі оголошення війни та встановлення миру. Слід нагадати, що вперше уряд УСРР, за згодою і спільно з РСФРР, взяв участь у мирних перемовинах і укладенні 12 жовтня 1920 року Прелімінарної мирної угоди з Польщею. Тоді радянська Україна вперше виступила учасником дипломатичних переговорів такого високого рівня. Цим радянська влада прагнула запевнити у «незалежності і суверенітеті» УСРР. Згодом, уряди УСРР і РСФРР 28 грудня 1920 року уклали ще »Робітничо-селянський договір між РСФРР і УСРР». Він започаткував між ними міждержавні стосунки. Угода констатувала взаємну незалежність сторін договору, встановлення між ними дипломатичних відносин.
18 березня 1921 року було укладено з нею Ризьку мирну угоду. Державним кордоном сторони визнали лінію фактичного розмежування до початку радянсько-польської війни (за Польщею зберігався контроль над українськими землями по Збруч і Горинь). УСРР нормалізація відносин з Польщею була необхідна для нейтралізації дій уряду Української Народної Республіки (УНР), що перебував поблизу Кракова. Тільки після тривалої дипломатичної боротьби врешті стався в серпні 1921 року обмін дипломатичними місіями, і повноважні представники України прибули до Варшави. Українська місія спрямувала свою активність насамперед на суворе дотримання польською стороною умови Ризького договору про діяльність емігрантських організацій, яких на території Польщі існувало чимало. І вона домоглася того, що польський уряд був змушений відмовитися від демонстративної підтримки емігрантських організацій. Багато було зроблено й щодо репатріації військовополонених і біженців, яких також всіляко дискримінували, чинили їм різні перешкоди.
Першу мирну угоду радянської України було укладено з Литвою 14 лютого 1921 р. про встановлення дипломатичних відносин. У серпні 1921 р. Україна уклала мирний договір із Латвією, а в листопаді — з Естонією. 7 грудня 1921 р. представники РСФРР (Російська Соціалістична Федеративна Радянська Республіка) та УСРР (Українська Соціалістична Радянська Республіка) у Відні досягли домовленості з урядом Австрії про встановлення дипломатичних відносин. Повноважним представником УСРР у Відні було призначено Ю. Коцюбинського. Але під тиском центру на початку квітня 1922 р. УСРР змушена була ліквідувати свою дипломатичну місію в країнах Балтії. Лише тимчасово було залишено представництво в Литві, а повноваження представництва в Латвії та Естонії передавалися місії РСФРР. На початку 20-х років напруженими залишалися відносини радянської України з великими державами. І все ж у квітні 1921 р. в Берліні було підписано угоду між УСРР і Німеччиною про обмін військовополоненими та інтернованими громадянами - радянська Україна визнавалася Німеччиною де-факто. 2 січня 1922 року було підписано договір про дружбу і братерство між Туреччиною та Україною, що мало надзвичайно важливе значення для становлення та активізації зовнішньої торгівлі республіки, адже в другій половині 20-х років 45% усього обігу зовнішньої торгівлі УСРР припадало на Туреччину.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Українська революція 1917-1921 » Зовнішня політика УСРР
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz