Все для історика
Середа, 20.06.2018, 16:31
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Передумови проведення міжнародного конгресу у Відні - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Передумови проведення міжнародного конгресу у Відні (1 жовтня – 9 червня 1815 р.)
Передумови проведення міжнародного конгресу у Відні
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 22:19 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
1. Французька революція. Ця подія стала головною подією кінця XVIII століття і протягом багатьох наступних років мало великий вплив на стан і розвиток міжнародних відносин як у Європі, так і в усьому світі.
2. Виникнення ситуації, в якій Пруссія й Англія погрожували Росії війною. Дана ситуація склалася внаслідок тієї обставини, що успіхи А.В. Суворова в Молдавії та посилення впливу Росії на Балтиці змусили главу англійської дипломатії Вільяма Піта шукати кошти для того, щоб перешкодити Росії закріпити свій вплив у східній частині Європи.
3. Створення антифранцузької коаліції і масштабна підготовка до військових дій проти Франції. До весни 1793 року в склад даної коаліції входили Англія, Росія, Австрія, Пруссія, Іспанія, Голландія та інші держави. Метою даної коаліції було не лише задушити французьку революцію, а й відкинути в Франції частина її території.
4. Перетворення Голландії на залежну від Франції територію. Така ситуація стала можливою в результаті перших дій антифранцузької коаліції. Одним з найбільш невдалих її результатів було підписання в Базелі в травні 1795 року миру між Францією і Голландією, за умовами якого Голландія перетворювалася на залежну від Франції батавів республіку.
5. Польське повстання 1794 року. У 1974 році в польському місті Кракові спалахнуло повстання, яке охопило всю Польщу. Його очолив генерал Тадеуш Костюшко. У результаті придушення повстання був проведений так званий «Третій розділ Польщі».
6. Прихід до влади Наполеона Бонапарта і початок численних наполеонівських воєн. У результаті війни до складу Франції ввійшли території Бельгії, Голландії, північної Німеччини, частини Італії. На іншій частині Італії, у центрі Європи, в Іспанії (1809) були створені залежні від Наполеона королівства, де правили члени його родини. Пруссія і Австрія були змушені укласти з Францією союз. Це зробила також і Росія (Тільзитський мир, 1807).
Історичний розвиток європейських держав в період кінця XVIII - першої половині XIX століть характеризується численними військовими і революційними потрясіннями. Серед них можна назвати і велику Французьку революцію, і повстання в Кракові, в результаті якого був проведений Третій розділ Польщі і це держава перестала існувати, і складання антифранцузької коаліції, і т.д. Однак, саме загроза глобального завоювання і світового панування однієї країни - Франції - і одну людину - її імператора Наполеона Бонапарта - показали, наскільки необхідно провідним державам Європи вироблення якихось спільних підходів і принципів для вирішення так гостро назрілих міжнародних проблем. Результатом цього в кінцевому підсумку і стала робота Віденського конгресу європейських держав.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Передумови проведення міжнародного конгресу у Відні (1 жовтня – 9 червня 1815 р.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz