Все для історика
Неділя, 20.05.2018, 22:41
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Принцип легітимізму - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Принцип легітимізму (Таємна угода Австрії, Франції та Англії проти Росії і Прусії)
Принцип легітимізму
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 22:17 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Принцип легітимізму. Цей принцип полягав в наступному: Європа, яка зібралася в особі своїх государів і дипломатів на Віденський конгрес, повинна при перерозподілі земель і зміні територіальних кордонів залишати в непорушному вигляді те, що існувало до початку революційних воєн, тобто до 1792 р. Якщо б цей принцип був прийнятий і здійснений, то не тільки Франція отримала б впевненість у цілісності своєї території, захищати яку військовою силою вона в той момент не була в змозі, - а й Пруссія і Росія були б приборкані у своїх прагненнях до територіального розширення. Талейрану, звичайно, вигідно було б попередньо домовитися і з Меттерніха, який теж не бажав віддавати Польщі Росії, а Саксонію Пруссії, і з лордом Кестльрі, який тримався з цього питання тієї ж думки, що і Меттерніх. Але такого загального змови ще поки не було, і він налагоджувався досить туго. І Меттерніх і Кестльрі поставилися до Талейрану з підозрою, допускаючи можливість нової зради з його боку.
Таємна угода Австрії, Франції та Англії проти Росії і Пруссії (3 січня 1815 р.) Робота конгресу, затримана наполегливою внутрішньою боротьбою, не рухалася вперед. Тоді Талейран змінив тактику. Франція була зацікавлена не стільки в тому, проти Росії щоб перешкодити посиленню Росії, скільки в тому, щоб не посилилася Пруссія, безпосередній сусід Франції. І ось Талейран дає зрозуміти Олександру, що Франція не підтримає Англії та Австрії в їх опозиції проти створення в межах імперії Олександра королівства Польського, а проте Франція ні в якому разі не погодиться і на передачу Саксонії прусському королю. Сам Фрідріх-Вільгельм III, як і його дипломатичні представники Гарденберг і Гумбольдт, грав на конгресі дуже незначну роль. Йому була обіцяна Саксонія. Олександр називав саксонського короля зрадником, говорив, що відправить його до Росії, запевняв, що Пруссія отримає Саксонію в обмін на втрачену нею частину Польщі, - і король був деякий час спокійний. Однак Талейрану вдалося переконати Меттерніха і Кестльрі в необхідності укласти угоду трьох держав - Австрії, Франції та Англії, щоб зімкнутим строєм вступити в рішучу дипломатичну боротьбу проти Росії і Пруссії і перешкодити включенню Саксонії до складу Пруссії, або хоча б навіть передачі Саксонії прусському королю у вигляді окремого королівства.
3 січня 1815 ця угода і була підписана представниками трьох держав: Австрії, Франції та Англії. Звичайно, воно повинно було залишитися в суворій таємниці від Олександра і від кого б то не було взагалі. Один примірник його залишився у Відні у Меттерніха, другий був переданий Талейрану і негайно відісланий до Парижа королю Людовику XVIII; третій отримав на руки Кестльрі і відвіз принцу-регенту Англії Георгу.
Цей таємний договір так посилив енергію опору саксонському проекту, що Олександру залишалося або зважитися на розрив і, можливо, на війну, або поступитися. Отримавши все, що він хотів у Польщі, Олександр через Пруссію не захотів сваритися, а тим більше воювати з трьома великими державами. Він поступився, і саксонський король оселиться остаточно у своїх володіннях. Прусського короля, звичайно, залишалося лише підкоритися своїй долі.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Принцип легітимізму (Таємна угода Австрії, Франції та Англії проти Росії і Прусії)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz