Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:39
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Конгрес і повернення Наполеона з о. Ельба - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Конгрес і повернення Наполеона з о. Ельба («Сто днів» 20 березня – 25 травня 1815 р.)
Конгрес і повернення Наполеона з о. Ельба
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 22:16 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Найважливішу роль на засіданнях відігравали російський імператор Олександр І і голова конгресу – австрійський канцлер Меттерніх. Англію представляв лорд Каслрі, а Пруссію – міністр-президент Гарденберг. Використавши незгоди між вчорашніми союзниками, рівної участі в нарадах як представник п’ятої великої держави домігся і міністр закордонних справ Франції Талейран. Олександр I був зацікавлений у подальшій долі Польщі щодо її приєднання до своєї імперії зі статусом автономного Царства Польського з власною конституцією і збереженням мікрополітичного устрою. Британська політика ґрунтувалася на закріпленні власної торгово-промислової гегемонії та збереженні захоплених французьких і голландських колоній, що лежали на шляху до англійської Індії. Головним завданням англійці вважали посилення й Австрії, й Пруссії на противагу Франції з Росією – така рівновага європейських держав надала би Британії змогу зіграти між ними роль арбітра. Базуючись на принципах абсолютизму і легітимізму, Меттерніх відстоював недоторканість прав Саксонської династії задля перешкоджання передачі Прусії Саксонського королівства, яке становило буферну територію між Австрією і Пруссією. Меттерніх прагнув забезпечити гегемонію Австрії в Німеччині й не допустити приєднання Польщі до Росії. В основі прусської політики лежало бажання отримати Саксонію і нові стратегічно важливі та багаті володіння на Рейні. Франція, вбачаючи за свого головного ворога Пруссію, не хотіла допустити її посилення, тому Талейран рішуче виступив проти позбавлення саксонського короля престолу і володінь.
Навесні 1815р. конгрес приступив уже до підведення підсумків, як раптом його учасники були вражені несподіваною звісткою: Наполеон Бонапарт таємно втік з острова Ельба і 1 березня висадився у Франції. Усі вислані французьким королем загони, що повинні були захопити Наполеона, перейшли на його сторону. За час короткого панування Бурбонов французький народ устиг їх знову зненавидіти. Фактично без єдиного пострілу 20 березня Наполеон вступив у Париж. Король Людовик XVIII і його наближені в жаху бігли. Імперія була відновлена. Наступив період, відомий в історії за назвою «Сто днів», тому що Наполеонові цього разу удалося протриматися на французькому престолі лише сто днів: з 20 березня по 22 червня 1815 р. Наполеон розумів, що нова єдина коаліція всіх європейських держав неминуче скине його з престолу. І тому він спробував поглибити вже існували протиріччя між союзниками. Він відправив у Росію виявлений їм екземпляр секретного договору, укладеного королівським урядом Франції з Австрією й Англією проти Росії. Імператор Олександр I був розлютований, але порахував, що в сформованих умовах союзникам треба забути колишні розбіжності і знову об'єднатися проти загального ворога. Ця позиція Росії дозволила створити 7-ю коаліцію європейських держав проти Наполеона. Російська армія уже виступила в похід у Францію, але 18 червня 1815 р. французькі війська під початком Наполеона в битві під Ватерлоо потерпіли нищівна поразка. Вельми цікава еволюція газетної термінології, яку можна було помітити в ці дні. В одній і тій же газеті за тиждень вмістилися найрізноманітніші заголовки. Як тільки в Парижі отримали звістку про висадку Наполеона, в той же день в одній з газет з'явився заголовок: «Чудовисько висадилося на берег Франції»; потім пішли заголовки: «Людожер в Греноблі», «Узурпатор в Ліоні»; останній же був такий: «його імператорська величність буде завтра в Парижі ».


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Конгрес і повернення Наполеона з о. Ельба («Сто днів» 20 березня – 25 травня 1815 р.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz