Все для історика
Четвер, 24.05.2018, 01:40
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Організація Германського союзу 8 червня 1815 р. - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Організація Германського союзу 8 червня 1815 р. (Нідерланди. Швейцарія. «Східне питання»)
Організація Германського союзу 8 червня 1815 р.
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 22:14 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Німецькі справи. Німецькі справи зайняли цілий ряд засідань. Всі можновладні князі хотіли бути у себе государями і повелителями, розпоряджатися своїми підданими на свій розсуд і не зустрічати ніякої перешкоди в користуванні своєю верховною владою. Думка про створення могутньої імперії ображала і пугалаДалее конгрес зайнявся пристроєм німецьких справ. Тут особливих суперечок не було. Олександр, як і Австрія, вважав за доцільне закріпити феодальну роздробленість Німеччини. Англія була зовсім байдужа до цього питання, а Пруссія - безсила, навіть якщо б і хотіла боротися. Всі умонастрій діячів Віденського конгресу свідчило про їх небажання хоча б у чомусь іти назустріч сподіванням піднімається буржуазії: провал німецьких надій на об'єднання був ще одним характерним штрихом в картині повного торжества реакції. Згідно з планом Меттерніха конгрес намітив створення безглуздого установи, яке називалося «Німецьким союзом» і виділяла для ведення справ так званий «німецький сейм» або «сейм Німецького союзу» У цей союз входили Австрія, Пруссія і всі інші німецькі держави (числом 38); « сейм »складався з представників, призначуваних цими державами. Рішення сейму могли бути дійсними тільки там, де місцевий уряд з ним погодиться. Це потворне створення меттерніховской думки було розраховане не на об'єднання німецького народу, але, навпаки, на увічнення його роздробленості.
Нідерланди. Королівство Нідерландське, утворене з Бельгії і Голландії, було віддано принцу Оранському-Нассау.
Швейцарія, до якої були включені Валліс, Женева і Невшатель, склала конфедерацію з дев'ятнадцяти вільних, незалежних і нейтральних кантонів.
Східне питання. Імператору Олександру та його радникам хотілося включити в цей трактат постанови, пов'язані з Оттоманської імперії. Січневої нотою 1815 російське уряд звернув увагу держав на звірства, скоєні турками над християнами, особливо в Сербії, і на необхідність для християнських держав взяти на себе захист живуть у Туреччині християн. Далі нота вказувала, що звання природного захисника православних належить російському імператору так само, як титул покровителя католиків на Сході належить французькому королю. Грек Каподистрия, який користувався особливою прихильністю імператора Олександра, підтримував інтереси своїх співвітчизників і одновірців і виступив щирим і палким захисником греків, корфіотов і сербів. Олександр пропонував проголосити принципом європейського права постійне втручання Росії на користь східних християн. Це означало визнати російський протекторат над греками, надати Росії юридичне право проводити на Сході свою власну політику і переслідувати свої власні інтереси і перетворити російську супрематію в Туреччині в один з пунктів європейського публічного права. Зрозуміло, що Олександр до цього прагнув, але так само зрозуміло, що англійці цього рішуче виступили проти. У Талейрана була інструкція домагатися того, щоб Туреччина була поставлена під охорону всієї Європи. Меттерніх вважав «європейську гарантію досить істотним пунктом для інтересів Австрії». Обговорення східного питання розкрило б наявність глибоких розбіжностей між державами, і тому його намагалися уникнути. Втім, все це так і залишилося спробою, не вийшла за межі приватних розмов, і з цього питання навіть нічого не було запротокольовано.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Організація Германського союзу 8 червня 1815 р. (Нідерланди. Швейцарія. «Східне питання»)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz