Все для історика
П`ятниця, 29.03.2024, 12:55
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Дві течії в Англії по відношенню до Східного питання - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Дві течії в Англії по відношенню до Східного питання (Лондонська конвенція 15 липня 1840 р.)
Дві течії в Англії по відношенню до Східного питання
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 22:06 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Вже з початку 30-х років, - а особливо після Ункіар-Іскелессі і проникли до Англії неясних чуток про розмову царя з Меттерніха в Мюнхенгреце - в англійській правлячої верхівки, як і в широких колах великої буржуазії, намітилося дві течії з питання про Туреччину і Росії. Представниками одного були відомий публіцист, засновник «Ліги боротьби проти хлібних законів», прихильник свободи торгівлі Річард Кобден і член парламенту Джон Брайт; представником іншого - лорд Пальмерстон, за яким йшло переважна більшість у парламенті і поза ним. Погляди Кобдена зводилися до того, що в російсько-турецькі відносини не слід втручатися ні дипломатично, ні в особливості збройною рукою. Не ведучи з Росією дипломатичної боротьби, можна укласти з нею найвигідніші торгові договори. А більше нічого для Англії і не потрібно. Пальмерстон і його преса не переставали різко нападати на погляди Кобдена і його друзів. Для Пальмерстона пустити Росію до Константинополя означало через кілька років побачити її в Індії. Охорона всіма дипломатичними і військовими засобами як Туреччини, так і Персії від поглинання їх Росією визнавалася прямим обов'язком і основним завданням британської політики. Пальмерстон бажав знищити Ункіар-Іскелесскій договір і гарантувати недоторканність турецьких володінь підписами не тільки Росії, а й Англії, Франції та Пруссії. Пальмерстон навіть затівав з цією метою конференцію в Лондоні. З часу вступу Тьера в кабінет стало ясно, що французька дипломатія прагне в тій чи іншій мірі накласти руку на Сирію, а якщо справа піде на лад, то й на Єгипет.
У відповідь на це 15 липня 1840 р. в Лондоні було підписано угоду між чотирма державами - Англією, Австрією, Пруссією і Росією. Керівні міністри Луї-Філіпа, Тьер і Гізо, були обурені не тільки змістом цієї угоди, цілком спрямованого проти єгипетського паші і на користь султана, а й тим, що вона укладена було таємно від французів.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Дві течії в Англії по відношенню до Східного питання (Лондонська конвенція 15 липня 1840 р.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz