Все для історика
Четвер, 28.03.2024, 19:16
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Позиція великих держав щодо польського повстання 1830 – 1831 - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Позиція великих держав щодо польського повстання 1830 – 1831
Позиція великих держав щодо польського повстання 1830 – 1831
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 21:53 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Історія польського повстання може бути розділена на два періоди. Перший період повстання від початку його, тобто від 29 листопада 1830 до 25 січня 1831 р., коли постановою Варшавського сейму імператор Микола був оголошений позбавленим влади з престолу Царства Польського. У цей період європейська дипломатія мала формальна підстава довідуватися у Миколи, чи має намір він, незважаючи на факт повстання, визнавати те державний устрій Царства Польського, яке було даровано Олександром I на Віденському конгресі. У другій період повстання іноземні представники могли тільки приватним порядком заговорювати з царем про польських справах: руїною Миколая з престолу, поляки, на думку європейської дипломатії, самі знищили конституцію 1815 р.: відтепер, тобто після 25 січня 1831, йшла війна між Російською імперією і польською державою. Втрутитися в цю війну дипломатично або зі зброєю в руках жодна з європейських держав не вважала для себе можливим.
Слід сказати, що повсталі здійснили з самого початку багато непоправних помилок. Будучи воюючих і ще невизнаним державою, повстала Польща обзавелася такими дипломатами, які, як навмисне, робили все, щоб перетворити скрутне становище своєї країни в зовсім безнадійна. У Варшаві відкрито говорили і писали, що Балтійське море на півночі, Чорне море і Карпати на півдні, Дніпро на сході повинні бути межами майбутньої «воскреслої» Польщі. Звичайно, Меттерніх і Фрідріх-Вільгельм III поспішили негайно ж укласти конвенцію з Миколою, прямо спрямовану проти повстанців.
Погіршення міжнародної позиції повсталої Польщі та рішуче зміцнення позиції Миколи випробував на собі раніше всіх молодий маркіз Велепольскій, який прибув з дипломатичною місією в другій половині грудня 1830 р. в Лондон. Тільки до кінця січня 1831 р. він був допущений до Пальмерстон. Пальмерстон найбільше в цей час був зайнятий не Росією, а Францією. Польща його анітрохи не цікавила, він холодно зауважив Велепольскій, що Англія тільки в тому випадку могла б висловити свою думку, якби Микола надумав зовсім знищити державний устрій Польщі, дане Олександром і затверджене Віденським конгресом. Коли в Лондон прийшла звістка, що у Варшаві скинули Миколая з польського престолу, Пальмерстон негайно дав знати Велепольскій, що відтепер їм розмовляти нема про що. Луї-Філіп з самого початку свого воцаріння не бажав і не міг навіть натякнути на допомогу полякам збройними силами Франції. У середині січня польським делегатам в Парижі було повідомлено, що король відправляє в Петербург герцога Мортемара як надзвичайного посла. Поляки раділи. Вони не знали, що Мортемар їде до царя зовсім не через польське питання, а з дорученням розташувати царя до Луї-Філіпу, на якого Микола продовжував гніватися, як на «короля барикад».


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Позиція великих держав щодо польського повстання 1830 – 1831
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz