Все для історика
Середа, 24.04.2024, 01:35
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Англо-французьке посередництво між Австрією та Сардинією - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Англо-французьке посередництво між Австрією та Сардинією (Проект європейського конгресу по італійським справам 1849 р.)
Англо-французьке посередництво між Австрією та Сардинією
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 21:48 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
Революція 1848 р. в Італії була спрямована не тільки проти феодально-абсолютистських порядків, а й проти австрійського панування. Король Сардинії Карл-Альберт вирішив скористатися склалися сприятливими обставинами, здавалося, що відкривали шлях до об'єднання країни під верховенством сардинській династії, і оголосив Австрії війну. Метою короля було приєднання до Сардинського королівства Ломбардії і Венеції. Ряд інших італійських монархів під натиском народних мас примкнув до Сардинії. У цих умовах Пальмерстон радив Австрії піти на поступки. Перелякана Відень вже була готова поступитися Сардинії Ломбардію, однак, після того як австрійський головнокомандувач, фельдмаршал Радецький отримав підкріплення, положення в Італії змінилося. Під Кустоццей італійські війська були вщент розбиті, і австрійці загрожували вторгнуться в П'ємонт. В умовах, коли державна влада Франції була паралізована в результаті революційного руху (червневі дні 1848 р.), одна Англія не ризикнула йти на серйозний конфлікт з Австрією через Італії. Позбувшись підтримки західних держав і втративши Мілан (9 серпня), Сардинське королівство (за посередництва Англії і Франції) уклало перемир'я з Австрією на умовах status quo ante bellum (тобто Венеція і Ломбардія залишалися за Австрією). Нова спроба вибити австрійців з Венеції і Ломбардії, зроблена Карлом-Альбертом в 1849 р., закінчилася настільки ж жалюгідно. Після цієї невдачі сардінський король зрікся престолу на користь свого сина, Віктора-Еммануїла, якому і належало стати об'єднувачем країни 10 років тому. У зв'язку з цим слід вказати на позицію Санкт-Петербурга. Микола надавав усіляку моральну і дипломатичну підтримку Відні (зокрема, він розірвав дипломатичні відносини з Сардинією). У той же час він відхилив пропозицію про посередництво, а також про скликання європейського дипломатичного конгресу для обговорення італійських справ, побоюючись, що в ході конгресу може виникнути Східне питання в невигідній для Росії трактуванні.
Після обрання президентом республіки Луї Бонапарта, коли в 1849 р. спалахнула друга австро-сардінських війна, повторилося те ж саме-австрійські війська-розбили п'ємонтських армію, після чого (Франція і англійський уряд попередили австрійський двір, щоб його армія не займала П'ємонт. Фінансові труднощі, війна з Угорщиною і тиск Франції змусили австрійський уряд знову погодитися на перемир'я, а потім на укладення миру на умовах збереження колишніх кордонів. Французьке уряд керувався при цьому тільки бажанням не допустити розширення австрійського панування в Італії на шкоду своєму впливу і нітрохи не піклувався про підтримці італійсько й революції. Австрійський уряд було занадто зайняте війною з Угорщиною і не могло випередити французькі війська. Пальмерстон був незадоволений надмірним, на його думку, посиленням французького впливу в Італії, але як і раніше не збирався заважати інтервенції.


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Англо-французьке посередництво між Австрією та Сардинією (Проект європейського конгресу по італійським справам 1849 р.)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz