Все для історика
Вівторок, 16.04.2024, 22:44
Вітаю Вас Раб | RSS
 
Головна Міжнародна ситуація в період кримської війни - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Міжнародна ситуація в період кримської війни
Міжнародна ситуація в період кримської війни
EkzorДата: Середа, 11.01.2012, 20:52 | Повідомлення # 1
Гетьман
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1418
Репутація: 3
Статус: Offline
27 і 28 березня 1854 року Англія та Франція оголошують війну Росії. Усі зусилля Англії та Франції були направлені на те, щоб примусити Австрію виступити проти Росії. Перед австрійською дипломатією постала складна проблема – не оголошуючи формально війни Росії, примусити Миколу вивести війська з Молдови та Валахії і влаштувати це так, щоб не розсердити Наполеона та не посваритися з царем.
Англія та Франція заручалися підтримкою також Швеції, Пруссії, обіцяючи компенсації за рахунок Росії. Микола не зразу зрозумів, що проти нього формується коаліція з великих держав. Тільки після розгрому російськими військами сінопської бухти, західні країни готувалися відкрито оголосити Росії війну. Позиція Австрії здається Миколі підозрілою, тому 31 січня 1854 року Орлов передав австрійському імператору таку пропозицію: Австрія оголошує дружній нейтралітет. За це цар бере на себе повну відповідальність недоторканості австрійських володінь і зобов’язувалась перемогти Прусію, а з нею і весь Германський союз приєднається до цієї гарантії. Потім, у випадку перемоги Росії та розпаду Туреччини, Росія та Австрія на рівних правах оголошує свій протекторат над Сербією, Болгарією, Молдавією та Валахією. Імператор Австрії дипломатично відмовився і наказав відправити в Трансільванію 13-тисячне військо.
Наступним пошуком союзників була Пруссія, але й тут цар не отримав підтримки. Австрія запропонувала Пруссії приєднатися до австрійських вимог – вивести війська з Молдавії та Валахії. Король Фрідріх-Вільгельм 4 не посмів відмовитися та 20 квітня погодився приєднатися до Австрії.
З цього часу війна була програна. З висадкою союзних військ в Криму з наступальної вона перетворилася на оборонну. Наполеон ІІІ сформував «чотири пункти» 18 липня 1854 року:
- дунайські князівства знаходяться під загальним протекторатом Франції, Англії, Австрії, Росії та Пруссії, але тимчасово окуповуються австрійськими військами; - всі п’ять держав оголошують колективний контроль над усіма християнськими підданими султана; - п’ять держав контролюють гирло Дунаю; - перегляд колективних угоди 1841року щодо Босфору та Дарданелли
1855 року помер Микола І, на престол сідає Олександр ІІ. Відбувається зближення Росії та Франції, навіть у Наполеона ІІІ виникало бажання зняти облогу з Севастополя. Почалися переговори про укладення сепаратного миру між Росією та Францією на основі „4 пунктів” Наполеона. Але Великобританія дізналася про це і виставила Росії ультиматум:
- протекторат 5 над дунайськими князівствами - вільне пересування по гирлі Дунаю - нейтралітет Чорного моря, знищення флоту,укріплень на узбережжі. - відмова від протекторату святих місць - передача Молдавії частини Бессарабії. 25 лютого – 30 березня 1856 року проходив Паризький мирний конгрес


http://vkontakte.ru/id18182352
 
Форум » Навчання » Дипломатична історія Європи в ХІХ ст. » Міжнародна ситуація в період кримської війни
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz